eur:
410.64
usd:
393.87
bux:
0
2024. december 28. szombat Kamilla
Tálib zászlókat nyomnak egy kabuli műhelyben 2021. szeptember 12-én. Afganisztánban augusztus 15-én kerültek hatalomra a radikális iszlamista tálib lázadók, akiket húsz évvel ezelőtt fosztott meg hatalmuktól az Egyesült Államok vezette nemzetközi katonai koalíció.
Nyitókép: MTI/AP/Bernat Armangue

Visszahoznák a törvényhozók elszámoltathatóságának korlátozását a tálibok

A törvényhozók elszámoltathatóságát korlátozó, évtizedekkel korábbi alkotmányt állítanák vissza a tálibok Afganisztánban - derül ki a tálib igazságügyi miniszter irodája által kedden kiadott közleményből.

A tájékoztatás szerint Abdul Hákim Saraj Kína kabuli nagykövetével, Vang Juval folytatott egyeztetésén azt is leszögezte: az új tálib kormány mindössze azokat a jogszabályokat veti el a régi alkotmányból, amelyek szerinte nem állnak összhangban az iszlám rendelkezéseivel.

A keményvonalasnak tartott Saraj ugyanakkor hangsúlyozta, hogy Kabul tiszteletben tartja azokat a nemzetközi jogszabályokat és egyezményeket, melyek nem mondanak ellent az iszlámnak.

Az 1964-ben életbe lépett, 1973-ig érvényben lévő alkotmány szerint a törvényhozás nem vonhatja felelősségre az uralkodót.

A tálibok már korábban, az afgánközi egyeztetések során kifogásolták a 2004-ben hatályba lépett alkotmányt, amelyet szerintük "a nyugat kényszerített rá egy muszlim társadalomra", s az afganisztáni békefolyamat egyik fő akadályának nevezték.

Az alkotmány közvetlen elnökválasztást ír elő, amelyet a tálibok szintén elutasítanak.

Címlapról ajánljuk
Vlagyimir Putyin bocsánatot kért

Vlagyimir Putyin bocsánatot kért

Elismerte Vlagyimir Putyin orosz elnök szombaton a Kreml tájékoztatása szerint, hogy az orosz légvédelem éppen működésben volt abban az időszakban, amikor a szerencsétlenül járt azerbajdzsáni utasszállító repülőgép megkísérelt landolni a grozniji repülőtéren.
VIDEÓ
Nagy veszélyben vannak ezek a munkák – Köztük van a tiéd?

Nagy veszélyben vannak ezek a munkák – Köztük van a tiéd?

A mesterséges intelligencia fejlődése az egyik legfontosabb tényezővé vált a munkaerőpiac átalakulásában: az AI egyre inkább képes automatizálni az olyan feladatokat, amelyeket eddig emberek végeztek, és új lehetőségeket teremt azok számára, akik képesek alkalmazkodni az új technológiai környezethez. A következő években az AI hatása a munkaerőpiacra várhatóan tovább fokozódik, és számos változást hoz, amelyek az iparágak, a munkakörök, a munkaerőigények és az alkalmazottak képességei terén is érzékelhetők lesznek. Elemzésünkben bemutatjuk, hogyan alakíthatja át a mesterséges intelligencia a munkaerőpiacot, mely állások lehetnek a legnagyobb veszélyben és milyen hatásokkal kell számolnunk az elkövetkező években.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. december 28. 15:51
×
×
×
×