eur:
414.76
usd:
398.98
bux:
79466.61
2024. december 23. hétfő Viktória
Egészségügyi dolgozó előkészíti a fecskendőt, mielőtt beolt egy katonát az AstraZeneca brit-svéd gyógyszeripari vállalat Indiában gyártott és Covishield néven forgalmazott koronavírus elleni vakcinájával az ukrajnai Kramatorszkban lévő katonai támaszponton 2021. március 2-án.
Nyitókép: MTI/AP/Jevhen Maloletka

Októbertől újra exportál oltást India

A szomszédos országokat és a COVAX-et helyezi előtérbe az első eladásoknál. A Covishield exportját még áprilisban függesztették fel az indiai koronavírus-helyzet miatt.

Tavasz óta megháromszorozódott az ország oltásgyártási kapacitása, októberre a négyszereződés elérése a cél, így már havonta 300 millió adagot tudnak majd készíteni. A felesleget fogják eladásra kínálni, de ennek mennyisége egyre nagyobb lehet, az utolsó negyedévben akár az egymilliárd adagot is meghaladhatja majd az összesen elkészült vakcinamennyiség, mivel feltehetően újabb gyártók – közte a Biological E – is engedélyt kapnak oltásukra, írja a CNN.

"Segíteni fogunk más országoknak és a COVAX felé is teljesítjük kötelezettségeinket" - nyilatkozta Mansukh Mandaviya indiai egészségügyminiszter.

India az exportstopot megelőzően 66 millió adagnyi vakcinát importált közel száz országba.

A negyedik negyedévben újrainduló vakcinakivitelről szóló bejelentés Narendra Modi miniszterelnök e heti washingtoni látogatását előzi meg, ahol négy ország - az Egyesült Államok, India, Japán és Ausztrália - vezetőinek csúcstalálkozóján valószínűleg az oltóanyagokról tárgyalnak majd.

India decemberig szeretné beoltani mind a 944 millió felnőtt lakosát. Eddig a felnőttek 64 százaléka kapott már legalább egy, 22 százaléka pedig két adagot. Az átoltottság nagyot ugrott a múlt hónapban, főként azért, mert a világ legnagyobb oltóanyaggyártója, a Serum Institute of India az áprilisi szintről több mint háromszorosára, havi 200 millió adagra növelte az AstraZeneca oltóanyagának indiai verziója, a Covishield termelését. Az indiai cégek olyan kapacitást hoztak létre, amellyel évente közel 3 milliárd adag vakcinát tudnak előállítani.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Prőhle Gergely: a német hatóságoknak ideológiailag besorolhatatlan, így kezelhetetlen volt a magdeburgi merénylő

Prőhle Gergely: a német hatóságoknak ideológiailag besorolhatatlan, így kezelhetetlen volt a magdeburgi merénylő

A magdeburgi tragédiáról, annak társadalmi hatásáról, egy AfD-szimpatizáns szaúdi orvos megítéléséről, valamint a német belpolitikai helyzetről is beszélt Prőhle Gergely volt berlini nagykövet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet programigazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában. Bemutatott egy olyan megközelítést, ami megelőzhetővé tenné az ilyen tragédiákat, és valamiféle társadalmi békesség felé is elvezethetne.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
A zöld ipar kérdése még fontosabbá vált

A zöld ipar kérdése még fontosabbá vált

Az Európai Unió öt évvel ezelőtt, amikor elindította az Európai Zöld Megállapodást (European Green Deal), a klímaváltozás elleni küzdelem globális élharcosaként pozícionálta magát. A fenntartható gazdaság kiépítése azonban mostanra még fontosabbá vált, mivel a globális felmelegedés következményei és költségei egyre súlyosabbak. Ráadásul az Ukrajna elleni orosz inváziót követő földgázválság is rámutatott arra, hogy fel kell gyorsítani a dekarbonizációt az EU energiaellátásának biztosítása, az energiaköltségek csökkentése és a társadalmi kohézió előmozdítása érdekében. Az egykor klímavédelmi programként indult politika ma már az EU egzisztenciális kihívásainak kezelésében segíthet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×