eur:
396.84
usd:
355.48
bux:
74510.83
2024. szeptember 29. vasárnap Mihály
Egészségügyi dolgozó beolt egy idős embert a Moderna amerikai biotechnológiai cég koronavírus elleni vakcinájával a Florida állambeli Delray Beach településen 2020. december 29-én.
Nyitókép: MTI/The Palm Beach Post/AP/Greg Lovett

Koronavírus-oltás: különutas megoldással próbálkozik az Egyesült Államok

Felgyorsítanák a vakcinációt, és ezért a britek után ők is eltérnének az eddig ismert oltási rendtől, ám nem ugyanazt a megoldást választják.

Az Egyesült Államok fontolgatja, hogy csak fél adagot adjon be az embereknek (18-55 év közöttieknek) a Moderna oltásából, hogy gyorsabb lehessen a vakcináció. Az amerikai oltási program (Operation Warp Speed) vezetője, Moncef Slaoui a CBS-nek elmondta: már tárgyalnak ennek lehetőségéről a gyógyszergyárral és az amerikai gyógyszerfelügyelettel – írta a Reuters. Slaoui hozzátette, így kétszer annyi embert olthatnának be és úgy vélik, az immunválasz így is ugyanaz lenne.

A Moderna a Pfizer-BioNTech után másodikként kapott engedélyt az Egyesült Államokban, ez a gyógyszergyár egy mRNS-vakcinát fejlesztett ki.

Slaoui megjegyezte még, hogy késő tavaszig nem lehet majd tudni, hogy a beoltott emberek a védettségüktől függetlenül terjeszthetik-e a vírust és megfertőzhetnek-e másokat.

Címlapról ajánljuk

Vasárnap Ausztria választ: a Szabadságpárt visszatérhet a csúcsra

Épp hogy csak túljutott Ausztria a rendkívüli károkat okozó áradások nehezén, az ország a hét végén újabb, ezúttal politikai megméretés előtt áll. Több mint 6,3 millióan járulhatnak a szavazóurnák elé, hogy újabb öt évre új parlamentet, illetve új kormányt válasszanak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.30. hétfő, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke
Történelmet írhat Orbán Viktor szövetségese, Moszkva-barát fordulat jöhet nyugati szomszédunknál

Történelmet írhat Orbán Viktor szövetségese, Moszkva-barát fordulat jöhet nyugati szomszédunknál

Vasárnap tartják az osztrák parlamenti választásokat, amelyen története során először a dobogó első helyén végezhet a sokak által szélsőjobboldalinak nevezett Osztrák Szabadságpárt (FPÖ). A közvélemény-kutatásokban szorosan mögötte áll a jelenleg is a kormány fő erejét adó konzervatív Osztrák Néppárt (ÖVP), amely koalícióra lépni ugyan hajlandó lenne a tőle jobbra álló párttal, de csak akkor, ha nem annak első embere, Herbert Kickl lesz a kancellár. Könnyen lehet azonban, hogy az FPÖ-ellenes protestszavazatok az ÖVP-t repítik az első helyre: ebben az esetben legnagyobb valószínűséggel a két párt koalícióban kormányozhat majd, néppárti vezetéssel. Jelen pillanatban e két párt koalíciója tűnik a legvalószínűbbnek, ami az jelenti, hogy az Oroszországgal jó viszonyt ápoló FPÖ kormányra kerülése révén oroszbarátabb irányba tolódik el Ausztria.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×