eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 7. vasárnap Apollónia
A koronavírus (COVID-19) elleni oltóanyagot tartalmazó fiolát tart a kezében egy egészségügyi dolgozó egy prágai kórházban 2020. december 27-én. Ezen a napon kezdődik az Európai Unió (EU) tagállamaiban a lakosság összehangolt beoltása. Az Európai Bizottság december 21-én adott feltételes forgalombahozatali engedélyt a német BioNTech és az amerikai Pfizer gyógyszeripari vállalatok által kifejlesztett vakcina európai alkalmazására.
Nyitókép: MTI/EPA/Martin Divisek

Vannak már oltóanyagok, de csak lassan jönnek

Az Európai Bizottság által már megrendelt első 200 milliós oltóanyag mennyiség egészét várhatóan szeptemberre fogják tudni leszállítani.

EU-részről eddig 200 millió adatok rendeltek a fő partnernek tekintett belga cégtől, ennek első szállítmányai indultak el december 26-án a tagországokba, köztük Magyarországra is.

A teljes mennyiség legyártása és eljuttatása még legalább fél évet, ha ugyan nem valamivel többet fog igénybe venni – közölte a bizottság szóvivője a Reuters jelentése szerint.

Brüsszel mindenesetre további 100 millió adag megrendeléséről tárgyal a belga céggel, miközben már alá is írt szerződéseket mintegy egymilliárd dózis megvételéről olyan további partnerekkel, mint az AstraZeneca, a Johnson & Johnson, a Moderna, a Sanofi és CUreVac. Valamennyien jövő év végére ígérték a vállalások teljesítését.

Egyelőre nem jobb a helyzet a kínai és az orosz oltóanyagok hozzáférésével sem.

Eddig a Magyarországra érkezett 6000 adag SputnikV jelentette az egyetlen orosz hozzájárulást a járvány enyhítéséhez.

Jelentések szerint a tagállami hatóságoknak az oltóanyagok viszonylag lassú érkezése mellett munkájukat lassító körülménynek számít a lakosság minél szélesebb körű beoltásában a vírustagadó és oltásellenes mozgalmak folyamatos agitációja is.

Tagállamonként változó mértékben – a lakosság negyedétől esetenként a megkérdezettek mintegy feléig – az emberek gyanakvással és elutasítással reagálnak a leendő beoltásra, ami mögött sokan az elsősorban orosz és kínai intenzív félretájékoztatási kampány következményeit is látják.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Meglepő felmérés készült az elektromos autókról: az amerikaiak fele visszacserélné őket robbanómotorosra

Meglepő felmérés készült az elektromos autókról: az amerikaiak fele visszacserélné őket robbanómotorosra

Megjelent a McKinsey legfrissebb autóipari trendekre vonatkozó globális fogyasztói felmérése, amelyben több izgalmas megállapítás is található. Természetesen az anyag gerincét az elektromos autózás teszi ki, erre vonatkozik a legtöbb kérdés, és az látszik, hogy a fogyasztók egyre nagyobb hajlandóságot mutatnak az elektromos autók vásárlására, de többek között a töltéssel és a költségekkel kapcsolatos vélt vagy valós aggályok továbbra is komoly korlátot jelentenek. A felmérés ezen felül megállapítja azt is, hogy globálisan az EV-tulajok 29 százaléka akar visszaváltani belső égésű motoros autóra, míg az USA-ban ez az arány közelíti az 50 százalékot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×