eur:
411.17
usd:
394.26
bux:
79234.86
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pixabay.com

Oroszország továbbra sem kér a nyugati élelmiszerekből - ezért

A Krím-félsziget megszállása utáni, Oroszország ellen bevezetett EU-szankciókra válasz ez.

Oroszország 2021 végéig meghosszabbította a nyugati élelmiszerek behozatalára vonatkozó tilalmat. Az erről szóló rendeletet szombaton írta alá Vlagyimir Putyin orosz elnök.

Az embargót, amely az Európai Unió tagállamait sújtja a leginkább, a Krím-félsziget megszállása után Oroszország ellen bevezetett EU-szankciókra válaszul rendelte el Moszkva még 2014-ben.

Az EU nem ismeri el a Krím félsziget Oroszország általi annektálását, egyszersmind a nemzetközi jog megsértéseként értékeli, és elítéli, hogy Moszkva támogatja a kelet-ukrajnai szeparatistákat.

Az EU hathavonta felülvizsgálja az Oroszországgal szembeni szankciókat, utoljára idén június végén hosszabbították meg azokat. A korlátozások érzékenyen érintették az orosz gazdaság számos szektorát, és az olajárak esésével együtt hozzájárultak az orosz gazdaság olyan hosszú ideje tartó recessziójához, amelyre nem volt példa azóta, hogy Putyin elnök 2000-ben hivatalba lépett.

Címlapról ajánljuk

Alapvető akadályokba ütközik Benjamin Netanjahu tényleges felelősségre vonása - nemzetközi jogász

A korábbi fenyegetését beváltva csütörtökön nemzetközi elfogatóparancsot adott ki a hágai Nemzetközi Bíróság Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök, Joáv Galant volt védelmi miniszter és Mohammed Deif, a Hamász – izraeli források szerint – már likvidált katonai vezetője ellen. Tóth Norbert nemzetközi jogász az InfoRádióban tette világossá, Izrael nem része annak a statútumnak, amely alapján értesítést küldtek 125 országnak az izraeli miniszterelnök eljárás alá vonásáról.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×