Infostart.hu
eur:
396.87
usd:
337.99
bux:
101371.24
2025. július 25. péntek Jakab, Kristóf
Nyitókép: Pixabay.com

Oroszország továbbra sem kér a nyugati élelmiszerekből - ezért

A Krím-félsziget megszállása utáni, Oroszország ellen bevezetett EU-szankciókra válasz ez.

Oroszország 2021 végéig meghosszabbította a nyugati élelmiszerek behozatalára vonatkozó tilalmat. Az erről szóló rendeletet szombaton írta alá Vlagyimir Putyin orosz elnök.

Az embargót, amely az Európai Unió tagállamait sújtja a leginkább, a Krím-félsziget megszállása után Oroszország ellen bevezetett EU-szankciókra válaszul rendelte el Moszkva még 2014-ben.

Az EU nem ismeri el a Krím félsziget Oroszország általi annektálását, egyszersmind a nemzetközi jog megsértéseként értékeli, és elítéli, hogy Moszkva támogatja a kelet-ukrajnai szeparatistákat.

Az EU hathavonta felülvizsgálja az Oroszországgal szembeni szankciókat, utoljára idén június végén hosszabbították meg azokat. A korlátozások érzékenyen érintették az orosz gazdaság számos szektorát, és az olajárak esésével együtt hozzájárultak az orosz gazdaság olyan hosszú ideje tartó recessziójához, amelyre nem volt példa azóta, hogy Putyin elnök 2000-ben hivatalba lépett.

Címlapról ajánljuk

Prága magyarázkodik: ezért marad ki a gázai rendezést sürgető nyilatkozatból

Csehország nem csatlakozott ahhoz a nemzetközi felhíváshoz, amely a háború azonnali lezárását sürgeti a gázai övezetben. A nyilatkozatot eredetileg huszonöt ország és az Európai Bizottság adta ki, és elítéli a civil lakosság elleni embertelen gyilkolást, valamint az izraeli oldal által akadályozott humanitárius segélyezést. Bár a dokumentumhoz azóta további országok, köztük Szlovákia is csatlakoztak, Csehország távolmaradását több bírálat is érte, legfőképpen odahaza, az ország vezetői között.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.25. péntek, 18:00
Balogh László
az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×