eur:
410.8
usd:
391.6
bux:
79521.35
2024. november 22. péntek Cecília
Szájmaszkok száradnak egy csónakban a Tel-Aviv közelében lévő jaffai kikötőben 2020. október 6-án, a koronavírus-járvány miatt elrendelt kijárási korlátozások idején.
Nyitókép: MTI/AP/Oded Balilty

Az esetszám növekedésével sem vezetik be a svédek a maszkviselést

A Nobel-díjakat odaítélő Svéd Királyi Tudományos Akadémia is kritizálja a döntést: továbbra sem kötelező az északi országban maszkot viselni a tömegközlekedési eszközökön.

A skandináv országban továbbra is csak ajánlásokat tesznek közzé azzal kapcsolatban, hogy milyen elővigyázatossági intézkedésekkel kerülhető el hatékonyan a koronavírussal történő megfertőződés, lezárást vagy korlátozó intézkedést pedig egyáltalán nem vezettek be. Svédország covid-halálozási statisztikája sokkal rosszabb, mint más északi államoké. Az adatok dacára még mindig csak kéréseket fogalmaznak meg: Stefan Lofven miniszterelnök a Bloomberg cikke szerint úgy fogalmazott, ha az emberek nem tesznek meg többet, akkor igazán sötét tél elé néznek. A héten a koronavírussal megfertőzöttek száma elérte az országban a 200 000 főt, a haláleseteké 6340 volt csütörtökön. Az intenzív osztályokon ellátottak száma megduplázódott egyetlen éjszaka alatt, 182 főre nőve.

Mindezek ellenére Karin Tegmark Wisell, az ország közegészségügyi hatóságának vezetője azt mondta: nem érzik úgy, hogy olyan pontot értek volna el, amelynél a maszkviselés általános használatát kellene megkövetelniük a tömegközlekedésben. "Az arcmaszkokat nem lehet a távolságtartás be nem tartásának ürügyeként viselni" - mondta.

A fizika, kémia és közgazdaságtan területén Nobel-díjakat kiosztó Svéd Királyi Tudományos Akadémia éles kritikával illeti ezt a hozzáállást, a maszkviselés mellett állást foglalva.

“A terjedés gyors megakadályozásának érdekében minden rendelkezésünkre álló eszköz használatára szükségé van, ebbe pedig az arcmaszk és a jobb szellőzés is beletartozik" - fogalmazott Staffan Normark mikrobiológus, az akadémia szakértőcsoportjának vezetője.

Az akadémia támogatja a WHO javaslatát, mely maszkviselést, távolságtartást, illetve a helyiségek jobb szellőztetését indítványozza.

A héten Lovfen már elrendelte a nyolc főnél több ember gyülekezésének megtiltását, melyet példa nélküli intézkedésként aposztrofált. A hétvégétől kezdve este tíz után tilos alkoholt árusítani az országban.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.

Szép a havazás, csak közlekedni ne kelljen - fotók

A havas táj látványát, a téli hangulatot sokan szeretjük, közlekedni benne annál kevésbé tartozik a kedvenceink közé. Ám ez a két dolog együtt jár, mint azt a szép, de némiképpen ijesztő fotóinkon is látszik.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Kifakadt Kína leggazdagabb embere, nyíltan kritizálta a kormányt is

Kifakadt Kína leggazdagabb embere, nyíltan kritizálta a kormányt is

A kínai gazdaság egyik legbefolyásosabb szereplője és egyben Kína leggazdagabb embere, Zhong Shanshan, a Nongfu Springs italgyártó cég alapítója kemény kritikát fogalmazott meg az online vásárlási platformokkal, különösen a Pinduoduóval szemben. Zhong szerint ezek a platformok árháborút indítottak, amely számos vállalatot és iparágat károsított meg, miközben az ország gazdasági visszaeséssel küzd. A milliárdos üzletember a kínai kormányt is bírálta, amiért nem tett eleget a helyzet kezelésére - írta meg a CNN.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×