eur:
407.44
usd:
385.15
bux:
78007.08
2024. november 19. kedd Erzsébet
Egészségügyi dolgozó egy utas testhőmérsékletét méri az ausztriai Gries am Brenner település és az osztrák-olasz határ közötti parkolóban 2020. március 10-én. Az osztrák határon az Olaszországból érkező járműveket szúrópróbaszerűen ellenőrzik a koronavírus-járvány terjedése miatt. Olaszországban eddig 463 ember halt meg a járvány következtében.
Nyitókép: MTI/EPA/Jan Hetfleisch

Ausztria: járványcsúcs csütörtökön is

Az elmúlt 24 órában 9262 új fertőzöttet regisztráltak.

Újabb rekordot döntött Ausztriában a koronavírussal fertőzöttek napi száma - közölte az APA osztrák hírügynökség csütörtökön. Az elmúlt 24 órában 9262 új fertőzöttet regisztráltak.

Az osztrák egészségügyi intézményekben a személyzet leterheltsége tovább fokozódott azzal, hogy már 3811 Covid-19-beteget látnak el, közülük 546-an pedig intenzívosztályon fekszenek.

Michael Tripolt, a grazi egyetemi kórház üzemi tanácsának vezetője az APA-nak nyilatkozva különösen az ápolószemélyzet hiányát sérelmezte, amelyre a kiéleződő járványügyi helyzetben nagy szükség van. Csütörtöktől egyébként újranyitották Covid-betegek ellátására Graz közelében a 2019-ben bezárt hörgasi kórházat is.

Szakértők közben arra figyelmeztettek, hogy a 24 órás műszakokban dolgozó ápolók elérték teljesítőképességük határát. A tiroli klinikák orvosai és ápolószemélyzete például a Youtube videomegosztó portálon közzétett nyilatkozatban szólították fel a lakosságot, hogy tartsák be az egészségügyi óvintézkedéseket.

A csaknem 9 millió lakosú Ausztriában eddig 181 642 fertőzöttet azonosítottak, akik közül 1608-an hunytak el a kórban. A gyógyultak száma 107 875.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Sajtóhírek szerint az amerikai elnök jóváhagyta, hogy az ukránok oroszoroszági területekre is csapást mérjenek ATACMS-rakétákkal. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense azt mondta az InfoRádióban, hogy Ukrajna nem kapott annyi rakétát, amennyivel érdemben befolyásolhatná a háború menetét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.19. kedd, 18:00
Hegyi Zsolt
a MÁV Csoport vezérigazgatója
Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

A Kreml éppen hatalmas botrányt kavar abból, hogy az ukrán haderő elkezdett amerikai ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszereket használni területük ellen, pedig aligha lesz ennek jelentős hatása a háború menetére nézve. Egyrészt hiába hívják „ballisztikus rakétának,” egy ATACMS-rendszer távolról sem összehasonlítható például egy Minuteman rakétával, és nem is tud eltalálni olyan célpontokat, melyek elérésére Ukrajna nem volt eddig képes saját fejlesztésű fegyvereivel. De mégis mit tud egy ATACMS-rendszer és miért van körülötte most ekkora diplomáciai balhé? Nézzük meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×