eur:
401.37
usd:
365.71
bux:
73411.75
2024. október 5. szombat Aurél
Alacsony a forgalom az egyik frankfurti autópályán a koronavírus-járvány miatt bevezetett korlátozások miatt 2020. május 6-án.
Nyitókép: MTI/AP/Michael Probst

Jöhetne a teljes európai útdíjrendszer

A tervet a német közlekedési miniszter forszírozza.

Andreas Scheuer tárcavezető még ebben az évben, a német uniós elnökség idején elfogadtatná azt a tervezetet, amelynek alapján egész Európában bevezetnék az útdíjrendszert – írta a hvg.hu a Reuters beszámolója alapján.

Az elgondolás szerint szinte minden járműnek fizetnie kellene 2029-től, az az autóbuszokat és a kisbuszokat kivéve. Az autópálya-díjakat a megtett távolság és a jármű típusa alapján számítanák fel.

Scheuer azt szeretné elérni, hogy a németek részéről már szerdán elfogadják a tervezetet.

Az Európai Unió legtöbb más országával ellentétben Németország egyelőre nem alkalmaz útdíjakat, adók útján tartja fenn a közlekedési infrastruktúrát. Az ország többször megpróbált a német autópályákat használó külföldiek esetében útdíjat bevezetni, ám az Európai Legfelsőbb Bíróság úgy döntött, a lépés sérti az Európai Unió szabályait, mert diszkriminálja a külföldieket.

Címlapról ajánljuk

Ákos: nem jó kimondani, hogy hatalmas vihar közeleg – egymásra kell nézzünk, emberek

Én arra hívok mindenkit, aki ezt a lemezt hallgatja, hogy ember legyen velem együtt, hogy egymás számára emberek lehessünk, és hogy megfogalmazhassunk nyugodtan aggodalmakat és örömöket anélkül, hogy a másik folyton ellenséget látna bennünk – mondta Kovács Ákos dalszerző, előadóművész az InfoRádió Aréna című műsorában, ahol beszélt a most megjelent Metropolis című dupla albumáról és a december 14-i Aréna-koncertjéről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.07. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
Az éghajlatváltozás következménye: szebb jövő vagy apokalipszis?

Az éghajlatváltozás következménye: szebb jövő vagy apokalipszis?

Az emberi társadalom az innovációnak és globalizációnak köszönhetően korábban képes volt felszabadítani magát a klíma uralma alól, de mára új függőség alakult ki az ember által létrehozott éghajlati rendszerrel szemben. Az elmúlt évtizedekben a fosszilis energiatermelés növekvő mértéke hozzájárult az üvegházhatás fokozódásához, ami jelentős hőmérséklet-emelkedést és időjárási szélsőségeket eredményezett. A fogyasztás mérséklése és a globális energiatermelés dekarbonizálása elengedhetetlen a jövő katasztrófáinak elkerüléséhez. A célok eléréséhez progresszív adózási rendszerek és nemzetközi együttműködés szükséges, különös tekintettel a megújuló energiaforrásokra történő átállásra. Enélkül az emberiség a közeljövőben pusztító ökológiai válságokkal nézhet szembe.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. október 4. 21:32
×
×
×
×