eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 23. szombat Kelemen, Klementina
Magányos kerékpáros egy elnéptelenedett New York-i utcán 2020. április 26-án, a koronavírus-járvány idején.
Nyitókép: MTI/EPA/Justin Lane

Áprilisban most először 400 alatt a koronavírus miatt elhunytak száma New York államban

Már kevesebb mint fele az elhunytak száma annak, amennyi a járvány csúcsán volt, ám a helyzet még mindig nem túl kedvező.

New York államban áprilisban először fordult elő, hogy egyetlen napon kevesebb mint 400 ember halt meg a Covid-19 betegségben - jelentette be Andrew Cuomo kormányzó vasárnap.

A járvánnyal kapcsolatos szombati fejleményekről beszámolva a kormányzó vasárnap közölte: szombaton 367 ember hunyt el az új típusú koronavírus következtében. Leszögezte, hogy ez az adat is "szörnyűséges", de messze alatta marad a csúcsponttól, amikor a betegség naponta mintegy 800 halálos áldozatot szedett az állam területén.

Szombaton még mindig ezer új beteget szállítottak kórházba, azonban ez is kevesebb, mint a korábban súlyosan megbetegedettek száma. "Visszatértünk a március 31-i állapotokhoz, amikor kezdett drámaian emelkedni a betegek száma" - mondta.

Cuomo rámutatott, hogy New York állam gazdaságának újranyitását a térség többi kormányzójával egyeztetve, ahogyan fogalmazott, "regionális elemzés alapján" kezdik meg.

Az újraindítás első szakaszában az építkezési vállalkozások, a kis üzemek, boltok és üzletek nyithatnak meg,

azok, amelyek az egészségügyi szakemberek álláspontja szerint "kis kockázatot" jelentenek. A második fázisról később döntenek - tette hozzá, hangsúlyozva, hogy ezt nagyrészt az egyes vállalkozásokra bízzák majd. Fontosnak mondta emellett az oktatási intézmények újranyitását is.

Kifejtette: ő maga és a szakértők is tisztában vannak azzal, hogy lelkileg milyen kimerítő a járvány idején bevezetett sok korlátozással együtt élni. Ezért külön figyelemmel kísérik a családon belüli erőszak és a kábítószer-fogyasztás alakulását. Megjegyezte, hogy

emelkedett a drogfogyasztók száma.

Bill de Blasio, New York város polgármestere a Fox televíziónak vasárnap úgy nyilatkozott, hogy városának 7,6 milliárd dollár szövetségi támogatásra van szüksége a koronavírus-járvány miatti veszteségek pótlására. Felszólította Donald Trump elnököt, hogy tegyen meg mindent annak érdekében, hogy a republikánus törvényhozók olyan csomagot fogadjanak el, amely az egyes tagállamoknak és városoknak juttat több pénzt gazdaságélénkítésre. A demokrata párti De Blasio úgy vélte: ha New York városa nem tud talpra állni a válság után, az az egész térséget visszahúzza majd.

Eközben a város egyik kórházában azzal kezdtek kísérletezni, hogy egy gyomorégés elleni gyógyszerrel kezeljék a betegséggel küszködőket. A klinikai kísérletekben 187 páciens vesz részt.

Kevin Stitt, Oklahoma kormányzója közzétette azt a levelet, amelyet Donald Trumphoz intézett, és amelyben arra kérte az elnököt, hogy nyilvánítsa a járványt "egy nagyobb erő akaratának", vagy "Isten akaratának", mert szerinte ebben az esetben a nagy olajcégek felhagynának az olajkitermeléssel. A levélben megjegyezte: "a túlzott olajkitermelés fenyegeti a gazdaságunkat".

Az Egyesült Államokban - a baltimore-i Johns Hopkins egyetem és kórház vasárnap délutáni adatai szerint - több mint 954 ezer fertőzöttet regisztráltak, s közülük eddig nagyjából 53 ezren haltak meg.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Váratlan fordulat az építőiparban: a külföldi munkaerő már nem jön Magyarországra

Váratlan fordulat az építőiparban: a külföldi munkaerő már nem jön Magyarországra

Jelentős kihívásokkal néz szembe az utóbbi években a hazai építőipar, így talán soha nem volt még akkora jelentősége a technológiai újításoknak, mint manapság. Hol tartunk most az építőipari ciklusban? Elértük már a mélypontot vagy továbbra is lefelé tartunk? Mire számíthatunk a következő években az iparág és a technológiai újítások terén? Többek között ezekről kérdeztük Ézsiás Miklóst, a zsaluzatokkal, állványzatokkal és mérnöki szolgáltatásokkal foglalkozó PERI Magyarország ügyvezető igazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×