eur:
413.23
usd:
397.14
bux:
79492.85
2024. december 24. kedd Ádám, Éva
Az új koronavírus miatt megbetegedetteket ápolják a CHR Verviers kórház intenzív osztályán, a belgiumi Verviers-ben 2020. április 2-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Stephanie Lecocq

Látványos grafikák arról, hogyan falta fel a Földet a koronavírus

Európai-amerikai "versenyfutás", belobbanó spanyolok, halálozással sújtott Európa, aprócska kínai fertőződés. Mutatjuk!

A számtalan statisztikai adat mellett látványos grafikonok is készülnek a Worldometers.info adattárában.

Ebből ez első látványos vonalkupac nem a dátumokkal foglalkozik, hanem azzal, hogy a legfertőzöttebb államok közül melyik hogyan áll a koronavírusosok számában. A grafikonon a tízezer esetszám elérése utáni időszakokat ábrázolják, jó látszik, milyen eltérően nőtt a regisztráltak száma az egyes országok tekintetében (itt meg kell ismételni, hogy az eltérő tesztelési módszerek és fertőzött-definíciók miatt az ábra torzítást tartalmaz, nem teljesen fedi a valós betegszámot).

A következő az Európa–Egyesült Államok összevetést mutatja, az ábrán az látszik, hogy Amerika nagyon gyorsan "berobbant", aztán viszont gyorsan megfogta a terjedést, míg Európának ez több időbe telt, ezért lendül fel jobban az öreg kontinens görbéje, míg az USA-é egyenletesebb. (Ezt a portálon kettővel alatta lévő halálozási görbe is alátámasztja.)

A következő ábra az elhalálozások számát helyezi a járványban töltött idő vonalára: lerí róla, hogy Spanyolországot felkészületlenül érte a járvány, emiatt viszont gyorsabban szállhat vissza a görbéje, mint mondjuk Franciaországé vagy a korábban berobbant Olaszországé.

A Worldometer adatai egyébként több mint 10 százalékos halálozási arányt mutatnak április közepén számos vezető nyugat-európai országban – erről itt írtunk részletesen.

Végül pedig egy látványos kördiagram, amely azt szemlélteti, a friss állapot szerint hová valósiak jellemzően a fertőzöttek: az USA teszi ki a fertőzöttek 30 százalékát, Európa a 38 százalékát, de például Kína, Törökország és Irán alig adja ki a koronavírusos emberek 10 százalékát.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Melyek a magyarok kedvenc karácsonyi ételei, zenéi és filmjei? – van egy meglepetés is

Melyek a magyarok kedvenc karácsonyi ételei, zenéi és filmjei? – van egy meglepetés is

A magyar férfiak kevésbé szeretik a karácsonyi filmeket és zenéket, mint a nők – egyebek mellett ez derült ki az Europion reprezentatív felméréséből. Zöldi Katalin, a cég operatív vezetője az InfoRádióban elmondta: a megkérdezettek 73 százaléka válaszolta azt, hogy a karácsonyt családi ünnepnek tartja, míg a szilveszter esetében csak 23 százalék szereti szűk családi körben tölteni az év utolsó napját.

Hogyan tovább Magdeburg után? Új törvényt, újfajta megfigyelést szeretne a belügyminiszter

A gyász ellenére az élet megy tovább. Olyannyira, hogy a péntek esti szörnyű terrortámadás után szerte az országban továbbra is nyitva tartanak a karácsonyi vásárok. A hangulat azonban jó ideig aligha lesz olyan, mint az öt halálos áldozatot és több mint 200 sérültet követelő gázolásos merénylet előtt volt.
VIDEÓ
Összejött a bravúr a forintnak

Összejött a bravúr a forintnak

Az illikvid karácsony előtti devizapiacon óriási kilengéseket láthattunk a forintárfolyamban: míg kora délutánig jelentősen gyengült az árfolyam és 415 felett is járt már az euró, később 412,5 alá is benézett az árfolyam, és este is ezen szint alatt maradt. A dollárral szemben szintén számottevő erősödést mutatott a magyar fizetőeszköz: a nap folyamán az USD/HUF jegyzése egy ponton már 400 közelében is járt, estére viszont egészen 396,2-ig visszakorrigált a kurzus.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×