eur:
401.37
usd:
365.71
bux:
73411.75
2024. október 5. szombat Aurél
Charles De Gaulle nevű francia nukleáris meghajtású repülőgép-hordozó hajó visszatér missziójáról a dél-franciaországi Toulon katonai kikötőjébe 2020. április 12-én, mivel a személyzet körülbelül 50 tagja a koronavírus-fertőzés tüneteit mutatja.
Nyitókép: A francia nukleáris meghajtású repülőgép-hordozó hajó visszatér missziójáról Toulon katonai kikötőjébe 2020. április 12-én. MTI/EPA/Guillaume Horcajuelo

A matrózok több mint harmada fertőzött a francia repülőgép-hordozón

A De Gaulle francia nukleáris meghajtású repülőgép-hordozó 1767 fős legénységének több mint harmada fertőzöttnek bizonyult a koronavírus-teszt alapján - közölte szerda este a francia hadügyminisztérium hozzátéve, hogy az adatok még nem véglegesek.

A hadihajó vasárnap azért tért vissza a tervezettnél előbb az Atlanti-óceáni missziójáról Franciaországba, mert a fedélzeten mintegy ötven tengerésznél mutatott fertőzést a teszt. Akkor a teljes legénység karanténba került, és azóta valamennyi matrózt teszteltek.

"Április 14-én estig a hadihajó mint az 1767 matrózát teszteltük, 668 lett pozitív. Közülük 31-en vannak kórházban a dél-franciaországi Toulon katonai kórházában, egy beteg intenzív osztályon" - írta közleményében a tárca.

Az egyelőre részleges eredmény várhatóan növekedni fog, miután a tesztek harminc százalékának még nincs meg az eredménye, és a tesztelések még most is folynak a minisztérium szerint.

A Charles De Gaulle a második hadihajó, amelyen megjelent a Covid-19 fertőzés, korábban a Theodore Roosevelt amerikai repülőgép-hordozón tört ki koronavírus-járvány.

A hadsereg egészségügyi szolgálata egyelőre nem tudta megmondani, hogyan fertőződhetett meg a legénység.

A hadihajó legutóbb március 15-én a nyugat-franciaországi Brest kikötőjében vetett horgonyt, és azóta nem fogadott látogatót a fedélzetén.

A Charles De Gaulle január 21-én hajózott ki, és már eleve hazafelé tartott egy misszióról, de az utat lerövidítették 11 nappal, és vasárnap végleg kikötött a dél-franciaországi Toulonban, ahol a repülőgép-hordozó és kísérő fregattja legénységének mind az 1900 tagját elkülönítették.

Mindenki két hétre egészségügyi karanténba került dél-franciaországi katonai létesítményekben, mielőtt a családjához hazatérhetne.

A katonák elkülönítésével párhuzamosan kedden az egész hadihajót fertőtlenítették, amire még soha nem volt példa.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Pazarlás, élelmiszerválság, éhezés – mit tehetünk, hogyan előzhetjük meg?

Pazarlás, élelmiszerválság, éhezés – mit tehetünk, hogyan előzhetjük meg?

A megtermelt élelmiszerek több mint harminc százaléka a szemetesbe kerül, miközben napjainkban már a fejlett országok szegényebb polgárai is kénytelenek lejjebb adni fogyasztásuk mennyiségéből vagy minőségéből – mondta az InfoRádióban az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet ügyvezetője. Dexler Dóra figyelmeztetett: nem jó az sem, ha csak a spórolásra gondolunk, mert a legolcsóbb élelmiszer nem feltétlenül a legjobb minőségű.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.07. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×