eur:
392.95
usd:
363.38
bux:
72351.87
2024. július 4. csütörtök Ulrik
Az új koronavírus járványa miatt védőmaszkban várakoznak vásárlók egy New York-i élelmiszerüzlet előtt New Yorkban 2020. március 20-án. Az új típusú koronavírus rendkívül gyors terjedése miatt Donald Trump amerikai elnök katasztrófa sújtotta területté nyilvánította New York államot, és elrendelte a szövetségi segítségnyújtást a keleti parti tagállamnak. Az Egyesült Államokban eddig 19781 új típusú koronavírusos fertőzöttet regisztráltak, 276-an életüket veszítették.
Nyitókép: Justin Lane

Az Egyesült Államokban is túl vannak egy szomorú határon

A legfrissebb adatok szerint ezernél több a koronavírus-járvány következtében elhunytak száma az Egyesült Államokban.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

A Johns Hopkins Egyetem és kórházi komplexum a nap folyamán hozta nyilvánosságra, hogy az Egyesült Államokban már 75.233 új típusú koronavírusos fertőzést diagnosztizáltak, s a fertőzés okozta betegségben elhunytak száma meghaladta az ezret.

Andrew Cuomo, New York állam kormányzója csütörtökön - a szokásos napi sajtótájékoztatóján - közölte, hogy csütörtökön már 385 halálos esetet regisztráltak az előző napi 285 esethez képest.

A kormányzó szerint néhány napon belül nem lesz elegendő számú kórházi ágy és lélegeztetőgép, várhatóan műtők altatóberendezéseit alakítják át lélegeztetőgépekké.

New York államban - elsőként az Egyesült Államokban - megkezdték a betegségeken átesettek vérének próbatesztjeit, megvizsgálandó, hogy vérplazmájuk alkalmas lehet-e szérumok kifejlesztésére.

Az amerikai munkaügyi minisztérium csütörtökön bejelentette, hogy az Egyesült Államokban 3 millió 280 ezer ember kért munkanélküli segélyt az elmúlt héten. A legnagyobb arányban Pennsylvaniában, Ohióban és Kaliforniában ugrott meg a munkanélküliség.

Gazdasági szereplők és elemzők egyaránt arra számítanak, hogy a munkanélküliek tábora az elkövetkező hetekben tovább nő, hiszen egyre több nagyvállalat és kisvállalkozás jelent be jelentős mértékű elbocsátásokat az új típusú koronavírus terjedése és a megbetegedések miatt.

A Yale Egyetem és a Minnesota Egyetem két professzorának gazdasági elemzése szerint - amelyet a The New York Times című napilap hozott nyilvánosságra csütörtökön -

a munkanélküliek száma e hét végéig elérheti a 4.7 milliót.

Az elemzők egyébként nem korábbi gazdasági recessziókhoz hasonlítják a jelenlegi helyzetet, hanem természeti katasztrófához, például a Katrina hurrikán 2005-ös pusztításához. Akkor az amerikai gazdaság egyik régiója a hurrikán után néhány héttel szintén összeomlott, Louisiana államban például a munkanélküliség legalább 20 százalékkal megnőtt, az államban néhány nap alatt mintegy 350 ezer munkahely szűnt meg.

Jerome Powell, az Egyesült Államokban a jegybank szerepét ellátó szövetségi tartalékrendszer (Fed) elnöke csütörtökön az NBC televíziónak adott interjújában úgy fogalmazott: az amerikai gazdaság "már jól benne lehet a recesszióban". A pénzügyi szakember szerint a gazdaság helyzetét az határozza majd meg, hogy milyen mértékben és milyen gyorsan sikerül gátat vetni az új típusú koronavírus terjedésének. "A Fed agresszív lépéseket tesz majd a vállalatok és a családok helyzetének javítására" - mondta Powell.

"Nem vagyunk járványügyi szakértők, s inkább hallgatunk az egészségügyi szakemberekre. Fauci doktor olyasmit mondott, hogy a vírus határozza majd meg a menetrendet, és szerintem ez így is van" -

hangsúlyozta a Fed-elnök, utalva Antohony Fauci járványügyi szakemberre, aki a kormányzat új típusú koronavírus elleni harcát irányító munkacsoport egyik tagja.

Jerome Powell leszögezte: a gazdaság beindításáról akkor lehet majd szó, ha a vírus terjedését sikerül kézben tartani. A vírusellenes küzdelmet nevezte elsődleges fontosságúnak.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.05. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×