Barnier tájékoztatása szerint a hét közepéig tartó brüsszeli megbeszéléseket követő második tárgyalási fordulóra szintén márciusban, de Londonban kerül majd sor.
Kiemelte, noha nagyon kevés idő áll rendelkezésre, az unió ragaszkodni fog elképzeléseihez, és nem fog minden áron, és a lehető leghamarabb megállapodásra törekedni. Az EU minden tőle telhetőt megtesz azonban a nagyon nehéznek ígérkező tárgyalások sikere érdekében - tette hozzá.
Az év végéig megállapodásra kell jutni a jövőbeni kapcsolatokat illetően olyan ügyekben, mint például a kereskedelem szabályozása, az igazságügyi együttműködés, a közúti árufuvarozás, a védelem- és biztonságpolitika.
A brit kormány is elfogadta azokat az alapelveket, amelyeket az Európai Unióhoz fűződő jövőbeni kapcsolatrendszer kialakítását célzó, várhatóan a jövő héten kezdődő tárgyalásokon kíván képviselni. A brit tárgyalási pozíciót a szokásos kedd délutáni kabinetülésen véglegesítették, de a részleteket a kormány csak csütörtökön ismerteti a londoni alsóházban.
A Downing Street szóvivőjének vázlatos tájékoztatásából annyi derült ki, hogy London - ahogy ezt Boris Johnson miniszterelnök korábban is többször kifejtette - szabadkereskedelmi megállapodást szeretne kötni az Európai Unióval, de nem teljesen új jellegű egyezményre törekszik, hanem ahhoz hasonlókra, amilyeneket az EU "más szuverén külső országokkal" kötött az elmúlt években.