eur:
411.73
usd:
395.48
bux:
79551.8
2024. november 22. péntek Cecília
Védőöltözetet viselő orvos mári egy Pekingből érkezett utas testhőmérsékletét a moszkvai Jaroszlavszkij pályaudvaron 2020. január 31-én. A nap folyamán két új koronavírus-fertőzött személyt azonosítottak Oroszországban. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) január 30-án este hirdetett nemzetközi vészhelyzetet a koronavírus miatt. Az új koronavírus eddig csaknem tízezer embert fertőzött meg, a halottak száma pedig elérte a 213-at Kínában, valamint szórványos eseteket jelentettek több mint 20 országból.
Nyitókép: Védőöltözetet viselő orvos méri egy Pekingből érkezett utas testhőmérsékletét a moszkvai Jaroszlavszkij pályaudvaron 2020. január 31-én. MTI/AP/Pavel Golovkin

Tisztulhat a kép a koronavírusos híreknél, Kínában a WHO szakemberei

Az WHO "előőrsének" genfi indulásáról Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, a WHO főigazgatója tájékoztatott vasárnap este a Twitteren.

A koronavírussal kapcsolatos friss híreinket ITT találja.

Egy hónappal az után, hogy megjelentek az első hírek a kínai Vuhan városában rohamosan terjedő újfajta koronavírusról, elindult vasárnap Kínába az Egészségügyi Világszervezet (WHO) nemzetközi szakértői csoportja, hogy segítse az ottani szakembereket a járvány vizsgálatában.

Az WHO "előőrsének" genfi indulásáról Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, a WHO főigazgatója tájékoztatott vasárnap este a Twitteren.

Gebrejeszusz január végén Pekingben járt, tárgyalt Hszi Csin-ping kínai elnökkel és kormánytagokkal, és megállapodott velük abban, hogy WHO nemzetközi szakértői csoportot küld Kínába.

Közel két hétig tartott azonban, amíg a pekingi kormány áldását adta a csoport összetételére.

Azt nem tudni, hogy kik a tagjai, mindössze az vált ismertté a Reuters hírügynökség szerint, hogy Bruce Aylwad, a válsághelyzetek kezeléséhez értő kanadai epidemiológus vezeti.

Január 9-n számolt be első ízben a CCTV kínai állami televízió híradásában arról, hogy egy újfajta koronavírus tüdőgyulladással járó tömeges megbetegedéseket okoz a közép-kínai Vuhanban. Azóta, vagyis egy hónap leforgása alatt 811 ember halálát okozta a kór, többen haltak meg benne, mint a 2002-2003-as SARS-járványban, amely ugyancsak Kínából indult el. A WHO legfrissebb összesítése szerint világszerte 37 550 embert fertőzött meg a vírus, 99 százalékukat Kínában. A betegség halálozási aránya közel kétszázalékos.

A WHO globális vészhelyhetet hirdetett január 30-án, egy nappal az után, hogy a kínai kormány 60 millió embert helyezett egészségügyi zárlat alá Hupej tartományban és székhelyén, Vuhanban, ahonnan elindult a kór.

Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×