eur:
402.13
usd:
383.27
bux:
87542.1
2025. február 16. vasárnap Julianna, Lilla
Dzsedzsu-sziget, 2018. október 6.A heves esőzésekkel és széllökésekel kísért Kong-rej tájfun korbácsolja a tengert a Dél-Korea déli részén levő Dzsedzsu szigetén 2018. október 6-án. A Japán felől érkező tájfun végigsöpört Dél-Kongszang tartomány partvidékén, a térségben mintegy háromszáz repülőjáratot kellett törölni. Áldozatokról és károkról nem érkeztek hírek. (MTI/EPA/Yonhap)
Nyitókép: -

Tízezreket evakuáltak egy tájfun miatt a kínai Fucsienben

Leállították a tengeri forgalmat és a légi közlekedést is.

Negyvennyolcezer embert evakuáltak, és mintegy tízezer halászhajót parancsoltak vissza a kikötőkbe szombaton a Bailu tájfun közeledése miatt a kelet-kínai Fucsien tartományban.

Helyi idő szerint szombat este 159 repülőjáratot töröltek a hsziameni repülőtéren, több mint harminc személyszállító vonat közlekedését felfüggesztették. A hatóságok közlése szerint 149 tengerparti üdülőhelyet és több mint 1300 építési területet zártak le, tartva az érkező vihar pusztításától.

Fucsienben nagy erőket mozgatnak meg, hogy felkészüljenek a Bailu okozta bajokra, több száz mentőegységet és számos mentőhajót helyeztek készenlétbe.

Hasonló intézkedéseket tesznek a délebbre fekvő Kuangtung tartományban is.

A Bailu tájfun érkezése vasárnap hajnalban várható a térségbe.

A Bailu szombat délután csapott le Tajvanra, ott két ember halálát hozzák összefüggésbe a hatalmas széllökésekkel és heves esőzésekkel kísért viharral. A szigetországban több mint 50 ezer háztartás maradt áram nélkül.

Legalább két emberéletet követelt a Bailu a Fülöp-szigeteki Luzon szigeten is, ahol szombat éjszaka söpört végig, árvizeket és súlyos károkat okozva.

Két héttel ezelőtt csapott le a Kína keleti partvidékén fekvő Csöcsiang tartományra a Lekima tájfun, amely kioltotta legalább 28 ember életét és több milliárd jüanos kárt okozott a gazdaságnak.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.02.17. hétfő, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunkatársa
Veszélyes csapda egy államnak belföldre eladósodnia

Veszélyes csapda egy államnak belföldre eladósodnia

Az EU-tagállamok fiskális helyzete jelentős eltéréseket mutat, különösen az államadósság, a költségvetési egyenleg és a bankrendszer hazai államadósság-kitettsége („home bias”) tekintetében. Míg korábban az Európai Unió kifejezetten pártolta, hogy a tagállamok a hazai szereplőkre támaszkodjanak inkább az adósságfinanszírozásban, most egy friss bizottsági elemzésben árnyalták már álláspontjukat. Arra jutottak, hogy a magas belföldi kitettség (különösen ha a bankrendszer felé áll fenn) növeli a pénzügyi stabilitási kockázatokat, különösen egy esetleges fiskális vagy gazdasági sokk esetén a túlságosan nagy egymásrautaltság miatt, amire a Bizottság erősebb diverzifikálást ajánl a finanszírozásban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×