eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Az orosz elnöki sajtószolgálat által közreadott képen a háromnapos hivatalos látogatáson Oroszországban tartózkodó Hszi Csin-ping kínai államfő (b) és Vlagyimir Putyin orosz elnök a moszkvai Kremlben sétál 2019. június 5-én
Nyitókép: MTI/EPA/Szputnyik/Alekszej Druzsinyin

Moszkvában talált új partnerre a Huawei

Példátlanul szorosnak minősítette Oroszország és Kína kapcsolatát a két állam elnöke.

A moszkvai tárgyalás után Vlagyimir Putyin és Hszi Csin Ping kölcsönös támogatásáról biztosította egymást mások mellett az ukrajnai és a szíriai konfliktus, illetve az amerikai-kínai kereskedelmi háború kérdésében.

Putyin szerint a kétoldalú viszony "példátlan szintre", Hszi megfogalmazásában "mindem idők legmagasabb szintjére" jutott.

"Kína és Oroszország álláspontja a nemzetközi kérdések többségében egybeesik vagy közel áll egymáshoz" - hangoztatta Jurij Usakov, az orosz elnök külpolitikai tanácsadója. Ezt egyébként a felek egy közös nyilatkozatban rögzítették is.

A két elnök jelenlétében írt alá együttműködési megállapodást az orosz MTSZ mobilszolgáltató és a kínai Huawei telekommunikációs óriásvállalat az oroszországi új generációs kommunikációs hálózatok fejlesztéséről, valamint 5G kísérleti programokról. Sajtóértesülés szerint a Huawei megszerezte a Vocord orosz arcfelismerő rendszer szabadalmait és fejlesztőcsapatát.

A Roszatom közben azt közölte: az orosz ASZE Mérnöki Vállalat Rt. és a CNNC kínai állami atomenergetikai konszern aláírta a kínai hszütapaói (xudabaoi) atomerőmű területén építendő, orosz tervezésű VVER-1200 típusú 3-as és 4-es blokk létesítéséről szóló fővállalkozói szerződést.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×