eur:
409.64
usd:
369.72
bux:
83752.85
2025. április 9. szerda Erhard

Így fegyverkezik Oroszország a következő 10 évben

Oroszország elfogadta új, a 2018 és 2027 közötti időszakra szóló állami fegyverkezési programját - jelentette be Vlagyimir Putyin orosz elnök szerdán Ufában.

Az orosz védelmi minisztérium korábbi bejelentése szerint az állami fegyverrendelések megvalósítására Moszkva 20 ezer milliárd rubelt (valamivel több, mint 355 milliárd dollárt) szán. Putyin szavai szerint a hadiipari komplexum munkája "stabil" és "ritmikus" lesz.

A védelmi tárca kollégiumának év végi tanácskozásán az orosz elnök közölte: a fegyverkezési program különös hangsúlyt fektet arra, hogy a fegyveres erőket légi, földi és tengeri állomásoztatású, nagy pontosságú fegyverekkel, pilóta nélküli csapásmérő rendszerekkel, emellett a felderítés, a kommunikáció és az elektronikus hadviselés legújabb eszközeivel, valamint korszerű egyéni felszereléssel lássa el.

Orosz katonai vezetők nyilvánosan elhangzott kijelentéseiből kiderült, hogy az elkövetkező évtizedben előtérbe kerül majd a Szarmat hadászati rakétarendszer, az Sz-500-as légvédelmi rakétarendszer és a Cirkon szuperszonikus rakéta hadrendbe állítása. Befejeződik majd az Armata, a Kurganyec és a Bumerang típusú páncélosok fejlesztése.

Jurij Boriszov, a védelmi tárca helyettes vezetője korábban úgy nyilatkozott, hogy Oroszország a következő 2025-2026-ra alapvetően új típusú és rendszerű fegyvereket fejleszthet ki, "amelyek komoly változásokat eredményeznek majd a fegyveres harc stratégiájában és taktikájában".

Szergej Korotkov, az orosz Egyesült Repülőipari Vállalat innovációért felelős elnökhelyettese decemberben arról beszélt, hogy az orosz légierőnél idén vélhetően megkezdődik egy sokat ígérő, nagy hatótávolságú elfogó repülőgép kifejlesztése. Hadrendbe állítják a Szu-57-es és a MiG-35-ös vadászgépeket, a hadászati repülők közül pedig korszerűsíteni fogják a Tu-95-ösöket, a Tu-160-asokat és a Tu-22M3-asokat, valamint a stratégiai légierő perspektivikus rendszereinek kifejlesztésén dolgoznak majd.

Vlagyimir Koroljov, az orosz haditengerészet főparancsnoka ugyancsak a lmúlt év utolsó hónapjában a Borej-B osztályú hadászati "víz alatti cirkáló" megépítéséről beszélt. Helyettese, Viktor Burszuk kijelentette, hogy a programidőszak második felében a flotta egy új repülőgép-hordozót, valamint két, a legújabb Ka-52Katran típusú helikopterekkel felszerelt helikopter-hordozó hajót kap majd.

Címlapról ajánljuk
Megalakulhat az új német kormány: megszületett a koalíciós megállapodás

Megalakulhat az új német kormány: megszületett a koalíciós megállapodás

Több mint hat hétig tartó egyeztetés után a CDU/CSU és az SPD között létrejött a megállapodás az új kormány megalakulásáról. Noha a tagság jóváhagyása mind a konzervatívok, mind a szociáldemokraták esetében még hátravan, immár bizonyos, hogy minden valószínűség szerint május elején a szociáldemokrata Olaf Scholzot a CDU elnöke, Friedrich Merz váltja fel a kancellári székben.

Nem aprózta el Peking a választ az amerikai vámokra

Kína bejelentette, hogy április 10-től 34 százalékról 84 százalékra emeli az Egyesült Államokból származó termékekre kivetett vámokat, válaszul a washingtoni kormány legújabb, hasonló mértékű intézkedésére.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.09. szerda, 18:00
Bán Mór
a Hunyadi-sorozat írója, televíziós szerkesztő
Hatalmas vámot jelentett be Kína - Beszakadtak a tőzsdék

Hatalmas vámot jelentett be Kína - Beszakadtak a tőzsdék

Meredeken estek a tőzsdék azóta, hogy Donald Trump múlt héten új vámokat jelentett be az USA kereskedelmi partnereire és bár hétfő délután és kedden már némi megnyugvás látszott a piacokon, a befektetők ugyanis abban reménykedtek, hogy az Egyesült Államok enyhíthet a vámokon, de ez a várakozás végül nem igazolódott be, ma életbe léptek a múlt héten bejelentett vámok - beleértve a Kínára vonatkozó 104 százalékos vámot is -, sőt, egy újabb szektort, a gyógyszerszektort is jelentős vámmal fenyegetett meg tegnap este Trump. Ez ismét elrontotta a hangulatot a tőzsdéken, nagyot esett hajnalban a japán tőzsde, a dél-koreai index pedig már elérte a medve piac szintjét jelző 20 százalékos mínuszt a legutóbbi csúcs óta. Az európai indexek 2-3 százalék közötti esésekkel nyitottak és napközben nem segített a hangulaton az sem, hogy Kína további 84 százalékos viszontvámot vetett ki az Egyesült Államokra, délután pedig az EU is döntött arról, hogy vámokat vet ki az amerikai termékek egy részére. Az amerikai tőzsdék ennek ellenére meglepően kis mozgásokkal indítják a szerdai kereskedést. Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Most érdemes jelentkezni! Információ és jelentkezés.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×