eur:
408.06
usd:
375.13
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Fel van adva a lecke Donald Trumpnak

Fel van adva a lecke Donald Trumpnak

Nehezen szigorítható tovább a bevándorlás az Egyesült Államokban, hiszen aki állandó tartózkodási engedélyt kap, az szigorú nemzetbiztonsági ellenőrzésen esik át, aki pedig illegálisan tartózkodik az országban, nehezen kerül a hatóságok látókörébe - jelentette ki a Külügyi és Külgazdasági Intézet stratégiai igazgatóhelyettese az M1 aktuális csatorna pénteki műsorában.

Ugrósdy Márton a keddi, nyolc ember halálát követelő New York-i gázolásos merénylettel összefüggésben beszélt erről, amelyet egy, a vízumlottó keretében az Egyesült Államokban letelepedett, üzbég származású férfi követett el.

Az Amerika-szakértő elmondta, az ellenőrzés ma is szigorú; aki vízumköteles országból utazna az Egyesült Államokba, annak egy interjún kell átesnie és egy kockázatos ország polgára esetében még szigorúbb az átvilágítás.

Akit például a vízumlottó keretében végleg beengednek, az nemzetbiztonsági ellenőrzésen is átesik, vagyis viszonylag nehéz a rendszert kijátszani - tette hozzá.

Megjegyezte, ha valakit ártó szándékkal akarnak bejuttatni az Egyesült Államokba, akkor nem a vízumlottó a megfelelő eszköz, hiszen semmi nem garantálja, hogy nyer. Sokkal egyszerűbb megoldás az, ha valaki törvényesen sima vízumot szerez és a 90 napos tartózkodás után egyszerűen nem tér haza. Sok millióan élnek így Amerikában - közölte a szakértő.

Kitért arra, hogy a politikai küzdelem része is a bevándorlás kérdése: Trump elnök és a republikánusok a szigorítás pártján állnak, a demokraták pedig megengedőbbek.

Eközben Amerikának szüksége van elsősorban a képzett munkaerő bevándorlására - mondta Ugrósdy Márton.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×