eur:
408.11
usd:
374.98
bux:
0
2024. november 5. kedd Imre
Meglepő titkok: Tom és Jerryt is szerette a terroristavezér

Meglepő titkok: Tom és Jerryt is szerette a terroristavezér

Az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) közzétette Oszama bin Laden egykori terroristavezér számítógépén talált dokumentumokat.

Az al-Kaida 2011-ben megölt vezetőjének mintegy 470 ezer fájlját hozták nyilvánosságra, azzal a céllal, hogy az emberek jobban belelássanak egy terrorszervezet működésébe.

A dokumentumok között van

  • bin Laden naplója,
  • fia, Hamsa esküvői videója,
  • felvételek egy amerikai túsz lefejezéséről,
  • három róla szóló dokumentumfilm,
  • egy kézikönyv a gerilla hadviselésről,
  • amerikai mozifilmek,
  • a Tom és Jerry rajzfilmsorozat részei is.

A dokumentumok egy olyan számítógépről származnak, amelyre az amerikai tengerészgyalogság különleges egysége tett szert az Oszama bin Laden likvidálásával végződő akcióban 2011. májusában a pakisztáni Abbotábádban.

Az elmúlt két és fél évben ez a negyedik alkalom, hogy a 2001. szeptember 11-i terrorcselekmények kitervelésével vádolt Oszama bin Ladennel kapcsolatos dokumentumokat hoz nyilvánosságra a CIA. Vannak dokumentumok, amelyeket azonban nemzetbiztonsági érdekekre vagy tartalmuk - például pornográf - jellegére hivatkozva visszatartanak.

Címlapról ajánljuk
Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×