eur:
396.84
usd:
355.48
bux:
74510.83
2024. szeptember 29. vasárnap Mihály

Észak-Amerika összefog, hogy megértse, miért nő a migránshullám

Az Egyesült Államok és Kanada megállapodott arról, hogy a következő időszakban közösen próbálják felmérni a migránshullám növekedésének okait - jelentette be pénteken Ralph Goodale kanadai belbiztonsági miniszter, miután Ottawában tárgyalt amerikai kollégájával, John Kellyvel.

Goodale sajtóértekezletén úgy vélekedett, hogy országában senki nem javasol falat építeni a határ mentén. Hozzátette azonban, hogy nagyon is szükség van a menedékkérők biometrikus és életrajzi adatainak alapos ellenőrzésére, mert csak így lehet kideríteni, hogy az illető honnan és milyen úton érkezett amerikai földre, mielőtt Kanadába akarna átlépni, ezen kívül ki kell küszöbölni a terrorcselekmények kockázatát.

John Kelly ugyanezen a napon a CBC televíziónak adott interjújában elmondta: azok, akik illegálisan akarják átlépni az amerikai-kanadai határt, többnyire

csak átutazóban vannak és csak néhány napot töltenek az Egyesült Államok területén.

Goodale ezzel kapcsolatosan elmondta sajtóértekezletén: az amerikai belbiztonsági miniszterrel folytatott megbeszélések során megegyeztek abban, hogy közösen derítik fel az effajta bevándorlás természetét.

Elsősorban azt akarják pontosan megtudni, hogy milyen csoportok érdekeltek ebben a migrációban, hány ember lépi át illegálisan az amerikai-kanadai határt, s előtte mennyi időt töltenek az Egyesült Államok területén, milyen tényezők késztetik őket erre az utazásra, s hogy logisztikai szempontból miként érkeznek ebbe a térségbe. A két ország tulajdonképpen részletesen fel akarja térképezni a határ két oldalán uralkodó helyzetet - tette hozzá Goodale.

Justin Trudeau kanadai miniszterelnök februárban a parlament előtt leszögezte: Kanada nem zárja le határait, továbbra is elfogadja az Egyesült Államokból illegálisan érkezők menedékkérelmét, de megfelelő intézkedésekkel szavatolni fogja a kanadaiak biztonságát.

A kérdés azért került ilyen hirtelen terítékre Ottawában, mert a korábbi hetekben megemelkedett a határt távoli, elszigetelt, őrizetlen helyeken az Egyesült Államokból illegálisan átlépők száma,

sok menedékkérő ugyanis attól tart, hogy kitoloncolják az Egyesült Államokból.

"Kanada azért maradhat nyitott ország, mert a kanadaiak bíznak a bevándorlási rendszerben, a határok épségében és abban a segítségben, amelyet azoknak nyújtunk, akik biztonságot keresnek" - mondta akkor a miniszterelnök. Hozzátette: kormánya a jövőben is meg fogja találni az egyensúlyt a szigorú bevándorlási rendszer és a szükséget szenvedőknek nyújtandó segítség között.

Az ellenzéki kanadai konzervatívok ugyanakkor azt követelik, hogy a baloldali-liberális ottawai kormány vegye elejét a menedékkérők illegális beáramlásának, mondván, hogy ez biztonsági kockázatot jelent, és az országnak nincsenek erőforrásai, hogy gondoskodjon a menedékkérőkről.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!

Címlapról ajánljuk

Vasárnap Ausztria választ: a Szabadságpárt visszatérhet a csúcsra

Épp hogy csak túljutott Ausztria a rendkívüli károkat okozó áradások nehezén, az ország a hét végén újabb, ezúttal politikai megméretés előtt áll. Több mint 6,3 millióan járulhatnak a szavazóurnák elé, hogy újabb öt évre új parlamentet, illetve új kormányt válasszanak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.30. hétfő, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke
Történelmet írhat Orbán Viktor szövetségese, Moszkva-barát fordulat jöhet nyugati szomszédunknál

Történelmet írhat Orbán Viktor szövetségese, Moszkva-barát fordulat jöhet nyugati szomszédunknál

Vasárnap tartják az osztrák parlamenti választásokat, amelyen története során először a dobogó első helyén végezhet a sokak által szélsőjobboldalinak nevezett Osztrák Szabadságpárt (FPÖ). A közvélemény-kutatásokban szorosan mögötte áll a jelenleg is a kormány fő erejét adó konzervatív Osztrák Néppárt (ÖVP), amely koalícióra lépni ugyan hajlandó lenne a tőle jobbra álló párttal, de csak akkor, ha nem annak első embere, Herbert Kickl lesz a kancellár. Könnyen lehet azonban, hogy az FPÖ-ellenes protestszavazatok az ÖVP-t repítik az első helyre: ebben az esetben legnagyobb valószínűséggel a két párt koalícióban kormányozhat majd, néppárti vezetéssel. Jelen pillanatban e két párt koalíciója tűnik a legvalószínűbbnek, ami az jelenti, hogy az Oroszországgal jó viszonyt ápoló FPÖ kormányra kerülése révén oroszbarátabb irányba tolódik el Ausztria.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×