eur:
408.11
usd:
374.98
bux:
0
2024. november 5. kedd Imre

Önként távozott a kiutasított imám

Önként elhagyta Belgiumot a gyűlöletet keltő prédikációi miatt tíz évre kiutasított imám - közölte a La Libre Belgique belga napilap kedden.

Theo Francken menekültügyi és migrációs államtitkár irodája bejelentette, hogy Shayh Alami, a kelet-belgiumi Vervier-hez tartozó Dison egyik imámja, aki ellen márt többször folyt eljárás gyűlöletet keltő szónoklatai miatt, Marokkóba távozott.

A holland-marokkói kettős állampolgárságú vallási vezető négy héttel azután költözött el a szélsőséges nézeteket valló muzulmánok egyik központjának számító városból, hogy kézhez kapta a távozásra harmincnapos határidőt engedélyező hivatalos felszólítást.

Theo Francken elmondta, az imám legfeljebb tíz év múlva kérhet újra beutazási engedélyt Belgiumba, de ez megtagadható, ha a hatóságok úgy ítélik meg, hogy még mindig veszélyt jelent a közrendre.

A napilap korábban arról számolt be, hogy a kiutasítás csak az imámra vonatkozik, családja továbbra is Disonban maradhat.

A tájékoztatás szerint Shayh Alami fia volt az, aki egy Vervier központjában forgatott videóban a keresztények megölésére szólított fel. A 16 éves fiatalembert három hónapra a fiatalkorúak egyik zárt nevelőintézetébe utalta a liege-i főügyészség, ahonnan később szülei közbenjárására kiengedték.

Címlapról ajánljuk
Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×