eur:
393.23
usd:
354.87
bux:
72243.41
2024. szeptember 4. szerda Rozália

Milliók szenvednek a vízhiány miatt

Az elmúlt félévszázad legsúlyosabb aszálya miatt 18 millió kínai szenved ivóvízhiánytól. A tartósan forró és száraz idő 130 millió hektárnyi mezőgazdasági területen károsította meg a termést.

A sajtójelentések beszámolnak arról, hogy 17 millió szarvasmarhát nem tudnak kellően itatni a vízhiány miatt. Az érintett terület Kína 15 tartománya az ország délnyugati, a középső és északnyugati részein

A délnyugati Csungking városban már 70 napja nem esett az eső. A folyók kétharmada kiszáradt. A Jangce vízszintje a városnál száz éve nem volt ilyen alacsony.

Ugyanakkor az elmúlt egy hónapban a hőmérő higanyszála minden délután 35 fok felé emelkedett a térségben. A város 7,5 millió lakosának nincs elegendő ivóvize. A szomszédos Szecsuán tartományban, Kína legsűrűbben lakott területén 3,1 millió embernek nincs elegendő ivóvize.

A kínai kormány 100 millió jüan, azaz 10 millió eurós segélyt bocsátott a szárazság által sújtott tartományok rendelkezésére.

Címlapról ajánljuk
Bendarzsevszkij Anton: Zelenszkij a saját népszerűségét védi a miniszterek cseréjével

Bendarzsevszkij Anton: Zelenszkij a saját népszerűségét védi a miniszterek cseréjével

Csaknem a fél ukrán kormány lemondott az elmúlt napokban, szerdán a külügyminiszter is távozott. A posztsztovjet térség szakértője szerint az ukrán elnök teljes kormányváltással enyhítené a politikai és társadalmi feszültséget, így a felelősséget is elháríthatja magától az államfő, akinek hiába járt le a mandátuma, várhatóan a háború végéig a posztján maradhat.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.05. csütörtök, 18:00
Prőhle Gergely
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programigazgatója
Így segit az MNB a bankoknak: erről szól az új ESG kérdőív

Így segit az MNB a bankoknak: erről szól az új ESG kérdőív

Három fő iparág adja a zöldhitelezés ügyfélbázisának döntő részét: a ipari- kereskedelmi ingatlanszektor, a körforgásos gazdaság és fenntarthatóság üzleti területén működő cégek, illetve az energetikai vállalatok. A kisebb szereplők, a multinacionális vállalatok beszállítói sem tétlenkedhetnek, hiszen évről-évre egyre több fenntarthatósággal kapcsolatos információt kell megosztaniuk az ügyfelekkel, akik egyre több vállalást kérnek rajtuk számon. Ha pedig nem teljesítenek megfelelően, hamar kieshetnek a termelési láncból. Az MNB ESG szempontrendszer egységesítési törekvése nagy segítségére van a bankoknak, mert eddig jórészt csak szubjektív szempontok alapján tudták megítélni, hogy egy-egy vállalati hitelcél megfelel-e bizonyos követelményeknek, sem. A Portfolio Sustainable World 2024 konferencián hazai bankvezetők, pénzügyi szakemberek számoltak be arról, hogy hol tart zöldfinanszírozás Magyarországon, milyen kihívások előtt áll a piac, és újdonságok várhatók a közeljövőben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×