eur:
402.37
usd:
371.5
bux:
91415.63
2025. március 29. szombat Auguszta
Nyitókép: Pixabay

Több mint egy évszázad után leállt a termelés az egyik legrégebbi magyar csempegyárban

A termelés átkerült Romániába, így megszűnt a hazai burkolólapgyártás egyetlen korszerű üzeme.

Romániába költöztették a Zalakerámia Romhányban található üzemének gyártósorait. A nógrádi egységben megszűnt a termelés, már csak logisztikai feladatokat végzi itt a Zalakerámia Zrt. - írja a Magyar Kerámia Szövetség közleménye nyomán a sokszinuvidek.24.hu.

A vállalat romhányi gyárában, aminek jogelődje az 1922-ben a Lloyd Társaság által alapított Romhányi Építési és Kerámiagyár volt, szétszerelték a teljes technológiai sort, a berendezéseket pedig átszállították Romániába.

A Nógrád vármegyében található üzem 4,5 millió négyzetméter gyártókapacitással rendelkezett, és 2017-ben, 5 milliárd forint értékben egy új gyártósort is beüzemeltek, ám most befejeződött a termelés, a továbbiakban Romhányon csak logisztikai feladatokat látnak el.

A közleményben azt írják, a következő időszaktól a Zalakerámia Zrt. termelése a Tófeji gyáregységre korlátozódik. A magyar piac ellátása a Tófeji gyárból, valamint a szomszédos országokban lévő Lasselsberger gyártó üzemekből fog történni, többek közt abból az üzemből, ahová most a romhányi eszközök kihelyezésre kerültek.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
A német kancellár tettre kész, de nem  mindenben

A német kancellár tettre kész, de nem mindenben

Az Egyesült Államok után kezdettől fogva Németország volt az az ország, amely legtöbb fegyverrel, illetve pénzügyi segítséggel támogatta Ukrajnát. A német támogatás fő koordinátora Olaf Scholz kancellár volt, aki immár csak ügyvezetőként képviselte országát a "tettrekészek" párizs csúcstalálkozóján.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Alig kap figyelmet ez a globális probléma, pedig Magyarországon is 1,5-2 millió ember egészségét veszélyeztetheti

Alig kap figyelmet ez a globális probléma, pedig Magyarországon is 1,5-2 millió ember egészségét veszélyeztetheti

Bár a zajszennyezés a levegő- vagy vízszennyezéshez képest kevesebb figyelmet kap, azonban világszerte egyre nagyobb problémát jelent. Hosszú távon komoly egészségügyi problémákat okozhat a stressztől, alvászavartól kezdve a szív- és érrendszeri betegségekig. A zajszennyezés fő forrásának a közúti közlekedés számít. Az EU-ban a lakosság több mint 20%-a él olyan területeken, ahol a közlekedési zajszint már káros az egészségre, míg Magyarországon mintegy 1,5 millió ember van kitéve a közúti zajterhelésnek. A zajszennyezés egyéb formáit is beszámítva viszont itthon akár 2 millió ember is érintett lehet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×