eur:
404.11
usd:
357.54
bux:
0
2025. május 2. péntek Zsigmond
Nyitókép: mikroman6/Getty Images

Már csak 2,8 százalék az euróövezeti infláció

Az euróövezeti éves infláció 2,8 százalékra lassult januárban a decemberi 2,9 százalékról - közölte az EU statisztikai hivatala, az Eurostat végleges adatként csütörtökön. Tavaly januárban az éves infláció 8,6 százalék volt.

Januárban 0,4 százalékkal csökkentek a fogyasztói árak decemberhez viszonyítva, amikor még 0,2 százalék növekedést mértek.

Mérséklődött januárban az energia- és élelmiszerárakat nem tartalmazó maginfláció mértéke is: évi 3,3 százalékra lassult a decemberi 3,4 százalékos éves növekedés után. Havi összevetésben 0,9 százalékos volt a fogyasztói árak csökkenése energia- és élelmiszerek nélkül januárban a decemberi 0,5 százalékos növekedést követően.

Az energiaárak januárban 6,1 százalékkal maradtak el az egy évvel korábbitól a decemberi 6,7 százalékos csökkenés után.

Az élelmiszer és élvezeti cikkek, (dohány, alkohol) árának az éves növekedési üteme 5,6 százalékra lassult januárban a decemberi 6,1 százalékról.

Az Európai Unióban az éves infláció januárban 3,1 százalékra csökkent a decemberi 3,4 százalékról. Egy éve még 10 százalékot mértek.

A legalacsonyabb éves inflációs rátát Dániában és Olaszországban mérték januárban (egyaránt 0,9 százalékosat), továbbá Lettországban, Litvániában és Finnországban (mindhárom országban 1,1 százalékosat). A legmagasabb éves infláció Romániában volt januárban (7,3 százalék), Észtországban (5,0 százalék) és Horvátországban (4,8 százalék). Decemberhez képest az éves infláció tizenöt tagállamban csökkent, egyben nem változott, tizenegyben pedig emelkedett.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Környezeti fenntarthatóság: nagyon kevés cél teljesül, a gazdag országoknak is komoly hiányosságaik vannak

Hiába a növekvő GDP és a globalizáció, ezek előnyei sem elegendőek a tartós fenntartható fejlődéshez, a városiasodás pedig tovább rontja a helyzetet – állapítja meg a Budapesti Corvinus Egyetem és a HUN-REN KRTK új kutatása. A tanulmány egyik szerzője, Harangozó Gábor az InfoRádióban elmondta: Magyarország a legjobban teljesítő országok közé tartozik a fenntartható fejlődés végrehajtásában.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.05.05. hétfő, 18:00
Szécsényi Bálint
az Equilor Befektetési Zrt.  elnök-vezérigazgatója
Így reagálnak a külföldi cégek Donald Trump vámháborújára

Így reagálnak a külföldi cégek Donald Trump vámháborújára

Egyre több nemzetközi nagyvállalat dönt úgy, hogy termelésének egy részét az Egyesült Államokba helyezi át, illetve ott bővíti kapacitásait. A döntések mögött részben a Trump-adminisztráció által kivetett vámok állnak, amelyekkel az elnöknek célja is az ilyen jellegű beruházások ösztönzése. A csokoládétól az autókon át a chipgyártásig számos iparági szereplő jelenlétének erősítését fontolgatja vagy már el is kezdte a beruházásokat. Az alábbi összeállításban bemutatjuk a legfontosabb bejelentéseket.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×