eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Budapest, 2022. június 22. Turisták tájékoztatását segítő, a nevezetsségeket jelző táblák a Kálvin Tower irodaépület előtt a főváros VIII. kerületében, a Kálvin téren. A Kálvin Tower, melynek tervezője Z. Halmágyi Judit ad otthont az Union Vienna Insurance Group Biztosító Zrt.-nek és az Erste Bank irodáinak. MTVA/Bizományosi: Róka László
Nyitókép: MTVA/Bizományosi: Róka László

A magyar állam részvényt ad el

A magyar állam 10 százalékra csökkenti tulajdonrészét a Vienna Insurance Group (VIG) biztosítócsoport magyarországi üzletágában – a hírről a Gazdaságfejlesztési Minisztérium számolt be közleményében.

Szerződést írt alá a magyar állam 100 százalékos tulajdonában álló Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt., valamint a Vienna Insurance Group biztosítócsoport a magyar társaságokban eddigiekben meglévő kisebbségi állami, 45 százalékos tulajdonrészének 10 százalékosra csökkentéséről.

A magyar állam tulajdonosként továbbra is támogatja kisebbségi tulajdonosként az Alfa Biztosítót és az Union Biztosítót is magába foglaló piacvezető magyar holdingot, és fontosnak tartja a stratégiai fontosságú ágazat fejlesztését, versenyképességének és teljesítményének további növelését – írja közleményében a Gazdaságfejlesztési Minisztérium.

Emlékeztetnek, hogy a Corvinus Zrt. 2022. március 25-én szerzett 45 százalékos kisebbségi részesedést a VIG magyarországi üzletágában. Az ekkor megkötött együttműködési megállapodás értelmében az ellenőrző és az operatív irányítási jogok a bécsi és részben a budapesti tőzsdén is jegyzett Vienna Insurance Group csoportnál maradtak.

A most bejelentett ügylettel 35 százalékos tulajdonrészt megtestesítő részvénycsomagot vásárol vissza a magyar államtól az osztrák nagytulajdonos.

A tranzakció zárásához ugyanakkor még szükség van a Magyar Nemzeti Bank engedélyére is.

A gazdaságfejlesztési tárca közleménye kiemeli, hogy az elmúlt több mint másfél évben harmonikus, eredményes és jövőbe mutató, stratégiai alapokon álló munkakapcsolat volt a magyar állam és a Vienna Insurance Group között. A csoport magyarországi érdekeltségei pedig kiemelkedő pénzügyi eredményt értek el 2022-ben és 2023 első félévében is.

A 10 százalékos kisebbségi tulajdonrész megtartásával az eddigiekben közösen kialakított tulajdonosi célok mentén még hatékonyabb keretek között folytatódhat az együttműködés, miközben a magyar állam finanszírozási forrásokat tud előteremteni egyéb stratégiai fontosságú eszközök megszerzéséhez – összegzi a Gazdaságfejlesztési Minisztérium közleményében.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×