eur:
411.11
usd:
392.25
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
NEW YORK CITY, NY - OCTOBER 10: Robert Kiyosaki attends Why We Want You to Be Rich: Two Men-One Message Authored by Donald Trump and Robert Kiyosaki New York City Press Coverage at Multiple Locations on October 10, 2006 in New York City. (Photo by Matt Carasella/Patrick McMullan via Getty Images)
Nyitókép: Matt Carasella/Patrick McMullan via Getty Images

Újabb vészjósló figyelmeztetés a tőzsdék összeomlására

Robert Kiyosaki üzletember szerint „a közelgő összeomlásban sokan fel fognak nőni, és sokan el fognak pusztulni”.

Az orosz–ukrán háborúnak és az energiaválságnak, a koronavírus-helyzet kínai alakulásának és az ingatlanpiaci nehézségeknek, a világszerte elharapódzó inflációnak és a jegybankok sorozatos kamatemeléseinek, illetve az egyre reálisabb recessziós félelmeknek köszönhetően 2022 korántsem a tőzsdék éve: a vezető amerikai részvényindexek közül az S&P 500 15,5 százalékot zuhant, a Dow a novemberi meredek visszapattanás ellenére 5,9 százalékkal lejjebb került, de a legnagyobb mértékben a tech-túlsúlyos Nasdaq sínylette meg ezt az időszakot, a börze 27,9 százalékot esett eddig idén.

A széles körben ismert, befektetői hozzáállásra és pszichológiára fókuszáló „Rich Dad Poor Dad” szerzője, Robert Kiyosaki szerint azonban

még nem vagyunk a végén a rossz időknek,

éppen ezért érdemes mielőbb fejben felkészülni mindenre. A guru már korábban, október elején is kongatta a vészharangot, hangsúlyozva, hogy a jelenlegi visszaesés kifejezetten súlyos lehet. Akkor úgy fogalmazott, hogy ez lesz a világtörténelem legnagyobb összeomlása, ugyanis soha nem volt még ennyire felpumpálva a globális adósság – idézi a Portfolio.

Azóta a Twitteren figyelmeztette követőit, hogy a közelgő összeomlásra érdemes minél előbb mentálisan felkészülni. Többek között azt írta: „Ebben a közelgő összeomlásban sokan fel fognak nőni, és sokan el fognak pusztulni.”

A kínai és amerikai ingatlanpiaci nehézségek közepette a nagy sikerű könyvének egyik tézisére is felhívta a figyelmet, miszerint „a házad nem egy (vagyon)eszköz”, hozzátéve: „2008-ban összeomlott a lakáspiac. 2022-ben összeomlanak a lakáspiacok.” Vagyis a meglátása szerint a helyzet súlyosabb lehet a 2008-asnál, most ugyanis az amerikai nehézségek mellett a kínai piaccal is komoly problémák vannak.

Robert Kiyosaki a közösségi oldalán az arany és ezüst vásárlására biztatja a nagyérdeműt, de a bitcoint is előnyben részesíti. „A kamatemelés megöli a gazdaságot. A részvény, kötvény és ingatlanpiac összeomlik. A Fed meghátrál. Vegyél aranyat, ezüstöt és bitcoint, mielőtt a FED meghátrál” – írta egy tweetjében. Megemlítette viszont azt is, hogy bár az arany, az ezüst és a bitcoin

megvédheti az ember vagyonát, a jövedelmét nem.

A Portfolio arra emlékeztet, hogy az idei év árfolyamalakulásait tekintve nem mondható el, hogy biztos menedékül szolgáltak volna a nemesfémek a befektetők számára, az arany árfolyama 2022-ben mintegy 14,7 százalékkal csökkent, de a háború kitörése okán látott márciusi lokális csúcsponthoz képest már 42 százalékot esett a jegyzés. A bitcoin esetében pedig még kétségbeejtőbb a helyzet, a likviditási botrányok és a kriptotőzsde-csődök közepette a 16 000 dolláros szint közelébe esett az ára, ami éves szinten 64,4 százalékos zuhanásnak felel meg.

Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Az Egyesült Államok újabb szankciókat vezetett be Oroszország ellen, ezúttal a Gazprombankot és további 50 kisebb-nagyobb orosz pénzintézetet célozva meg. A lépés célja, hogy tovább korlátozza Oroszország hozzáférését a nemzetközi pénzügyi rendszerhez, és megnehezítse az ukrajnai háború finanszírozását. Az intézkedések a Biden-adminisztráció utolsó hónapjában történnek, és jelentős hatással lehetnek az orosz költségvetésre, de a magyar gazdaság szempontjából is izgalmas a helyzet, mivel Magyarország évente 4,5 milliárd köbméter földgázt kap Oroszországtól, amelyet a Gazprom szállít, a szankció alá kerülő Gazprombank kezeli az energiacég pénzügyeit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×