eur:
413.94
usd:
396.69
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Minőségellenőr vesz mintát a Túró Rudi gyártásához használt nyers túróból a holland tejipari cég, a Friesland Campina mátészalkai üzemében. Az itt készülő Túró Rudiból évente több mint kétszázmillió darab fogy hazánkban. Módosító indítványt nyújtottak be a chipsadóhoz, amely alapján a magas minőségű tejdesszerteket és tejes italféleségeket kivonnák az adófizetési kötelezettség alól. A népegészségügyi termékadó (chipsadó) törvényből kikerülnek azok a termékek, amelyek legalább 50 százalékban tejet tartalmaznak, így mentesül például a Túró Rudi és a kakaós tej.
Nyitókép: Balázs Attila

Tejfogyasztásban is elmaradunk az uniós átlagtól, sajtban, vajban pláne

A magyarok évente átlagosan 57 liter tejet isznak meg – mondta érdeklődésünkre a tej világnapján a Tej Terméktanács ügyvezető igazgatója. Harcz Zoltán hozzátette, hogy sajtból és túróból csak fele annyit eszünk meg, mint az uniós átlag.

A KSH számai alapján azt lehet mondani, hogy alacsony ütemben, de folyamatosan növekszik a hazai teljes tejtermékfogyasztás, viszont még ezek a számok mindig messze vannak a korábbi hazai adatoktól, illetve az uniós országokétól – hívta fel a figyelmet Harcz Zoltán.

„Szükség van edukációra, közösségi marketingre, dolgozunk azon, hogy ez a fogyasztásnövekedés maradjon, az ütem pedig legyen erősebb. Bízom benne, hogy néhány éven, egy évtizeden belül elérhetjük az uniós átlagot” – mondta az ügyvezető igazgató.

A KSH 2020-as adatai alapján

  • 57 liter a hazai átlagfogyasztás folyadéktejek esetén, az uniós átlag évi 65 liter körül van – ismertette.
  • Sajt és túró esetében 16 kilogramm az éves uniós átlag, a magyar 8,9 kg.
  • Vajnál az uniós átlag harmadát érjük el az 1,3 kilogrammos éves átlagunkkal – fűzte hozzá.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×