Infostart.hu
eur:
399.95
usd:
342.46
bux:
99625.77
2025. július 14. hétfő Örs, Stella
Nyitókép: Pixabay

Már egymás termékeiből lopják a chipet a gyártók

Az egyik gyártó mosógépeket vásárolt fel, hogy az onnan kinyert félvezetőket használja fel saját termékéhez.

A piaci szereplők egyre nagyobb tábora tűnik derűlátónak a 2020 első felében kezdődött félvezetőhiány kapcsán, a jövő év során a remények szerint nagy vonalakban rendeződhet a helyzet. Ugyanakkor a chipek gyártáshoz szükséges berendezéseket készítő ASML vezérigazgatója a vállalat pénzügyi eredményeinek ismertetése során meghökkentő sztorival rukkolt elő: állítása szerint egyes cégek arra kényszerültek, hogy mások termékeiből szedjék ki a szükséges félvezetőket – írja az Origo.

Peter Wennick a múlt héten egy ipari termékeket gyártó konglomerátum vezetőjével tárgyalt, aki azzal „dicsekedett", hogy komplett mosógépeket vásárolnak az elektronikájukban lévő egyes komponensekért, amelyeket aztán a saját ipari moduljaikba építenek be.

Ez persze egyáltalán nem általános praktika, az iparági szereplők jellemzően a termékeik butításával csökkentették a félvezetők iránti igényeiket, például az autógyártók kevésbé fontos funkciókért felelős elektronikák kiszedésével növelték a legyártható kocsik számát.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Salát Gergely: a jövő gazdasági háborúja a ritkaföldfémekért zajlik majd

Salát Gergely: a jövő gazdasági háborúja a ritkaföldfémekért zajlik majd

Drágulni kezdtek a ritkaföldfémek. Az ütőkártya Kína kezében van, mert jelenleg ott bányásszák, és ott is dolgozzák fel ezeket az elemeket – mondta az InfoRádióban Salát Gergely. A Magyar Külügyi Intézet munkatársa úgy látja, hogy hosszú távon a világgazdaság a stratégiai fontosságú termékek kapcsán önellátó blokkok kialakulására törekszik.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.14. hétfő, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Új eljárásokkal szorítják ki a kínai cégeket az Európai Unió piacairól

Új eljárásokkal szorítják ki a kínai cégeket az Európai Unió piacairól

Az Európai Unió fokozza a külföldi állami támogatások vizsgálatát, különösen a kínai vállalatokkal szemben, a versenytorzítás elleni fellépés jegyében. Teresa Ribera versenyjogi biztos szerint az új eljárások célja, hogy az EU-ba érkező befektetések valódi innovációt és hozzáadott értéket teremtsenek. A szigorodó gazdasági intézkedések ellenére Brüsszel nyitva hagyja az együttműködés lehetőségét Pekinggel a klímavédelem terén – számolt be a Financial Times.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×