eur:
409.43
usd:
374.78
bux:
74343.85
2024. november 5. kedd Imre
Nyitókép: Cavan Images/Getty Images

Kiderült, hol épülhet meg a paksi atomerőmű reptere

A fejlesztésre tízmilliárd forintot különített el a kormány.

A napokban került Pécsett a városi közgyűlés elé az az előterjesztés, amely szerint a kormány tízmilliárd forintos támogatásával fejlesztik a városi repülőteret a paksi atomerőmű-beruházással összefüggésben – idézi a Magyar Nemzet a Bama.hu hírét.

Első lépésként a kormány Pécsnek csaknem egymilliárd forintot fizet azért, hogy a Hunatom Zrt. többségi tulajdont szerezzen a pécs–pogányi repülőteret működtető kft.-ben és az Air Horizont Kft.-ben.

A városnak az ügyletet megelőzően meg kellett egyeznie a pogányi önkormányzattal is, és arra számítanak, hogy a szomszédos település képviselő-testülete is hamarosan megszavazza a döntést. A pécsi testület reményei szerint már a közeljövőben aláírhatják a szerződést a kormánnyal.

Egyes hírek arról szólnak, hogy az egyik hazai utasszállító légitársaság is helyet keres magának a déli régióban.

A hírportál értesülései szerint a forrás rendelkezésre áll ahhoz, hogy

a Pécs–pogányi létesítmény a paksi atomerőmű fejlesztését kiszolgáló cargorepülőtér legyen, miközben az utasszállításban is szerepet kapna.

A pécsi mellett még jó néhány terv körvonalazódott az elmúlt években. Például Békéscsabán épülhet repülőtér 30-35 milliárd forintból, a létesítmény 2025-re készülhet el. Az építkezés szorosan kapcsolódik a gyulai Airbus-gyárhoz, mert annak optimális működéséhez szüksége lehet egy közeli, komplex légikikötőre.

Címlapról ajánljuk

Horn Gábor: a tendenciák alapján az amerikai elnökválasztáshoz hasonló párharc lehet itthon is 2026-ban

A Republikon Intézet legfrissebb közvélemény-kutatása szerint a Fidesz-KDNP 37, míg a Tisza Párt 36 százalékon áll a biztos pártválasztók között. A mostani felmérés alapján még a Mi Hazánk és a DK jutna be a parlamentbe, ha most vasárnap tartanák a választásokat. A Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke az InfoRádióban elmondta: ha Orbán Viktor–Magyar Péter kérdéssé szűkül le a választás bő másfél év múlva, a többi párt nagyon nehéz helyzetbe kerülhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.06. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Amerika Kutatóintézetének tudományos munkatársa
Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A küzdelem rendkívül szorosnak ígérkezik: a billegő államokban és az országos pollokban is fej-fej mellett vannak a jelöltek. Az első, Dixville Notchból érkező eredmény döntetlen is lett. Ideális esetben holnap reggelre lehet már látni, ki lesz a következő elnök, de nem teljesen kizárható, hogy ismét kell néhány napot várnunk. Közben a választás folyamatát vihar, áradás, technikai problémák és bombafenyegetések hátráltatják. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×