eur:
411.21
usd:
392.6
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: pixabay

A turkálóba járóknak nehezebb dolguk lesz

A brexit egyik - a ruhavásárlók szempontjából talán váratlan - következménye az lesz, hogy a márkás angol használt ruha elérhetetlenné válik.

A brexit átmeneti idejének vége gyorsan közeledik, 2021-től az EU és a britek kereskedelmi viszonyai gyökeresen át fognak alakulni. A Taylor Wessing Budapest ügyvédi iroda szakértői leírták, mi és hogyan változik majd - olvasható a Napi.hu cikkében.

Ami már a bizonytalanságok közepette is biztos, hogy az Egyesült Királyság vonatkozásában az EU harmonizált védjegyszabályai nem lesznek alkalmazhatók, ami többek között befolyással lesz minden olyan kiskereskedőre, aki az Egyesült Királyságból belföldi viszonteladás céljából importál árut. Tehát például egy-egy népszerű márka jogosultja ellenőrzése alatt tarthatja a védjeggyel ellátott áruk kereskedelmét, hiszen ő határozhatja meg, melyik országban ki és milyen feltételekkel forgalmazhatja azt.

Az Európai Gazdasági Térségen (EGT) belül a kontroll csak korlátozottan érvényesül, mivel ha egy tagállamban egy termék védjegyjogosult forgalomba kerül, az oltalom az EGT-n belül már nem él, a további értékesítés már szabad. Ez azt jelenti, hogy például egy magyar viszonteladó beszerezheti márkás árukészletét egy alacsonyabb árfekvésű uniós országban, és a magyarországi márkakereskedéseknél alacsonyabb áron továbbértékesítheti azt.

Ám ha egy termék az Egyesült Királyságban "látja meg a napvilágot", ahhoz minden egyes uniós országba lépve külön engedélyt kell szerezni.

Ez Magyarországon speciális helyzetet is előidéz, ugyanis rengeteg UK-használtruha van hazánkban a boltokban, azonban a védjegyekhez fűződő jogok miatt ennek mennyisége töredékére csökkenhet.

Az ügyvédi iroda persze hozzáteszi, hogy az emiatti pereskedés aligha lesz tömeges brit részről, de nem zárható ki, hogy bizonyos nagyobb presztízsű márkák föl fognak lépni a brand marketingpozícióját veszélyeztető másodlagos értékesítéssel szemben.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×