eur:
392.7
usd:
362.79
bux:
72067.38
2024. július 5. péntek Emese, Sarolta
Nyitókép: Pixabay.com

Ez várható az Extreme Digital és az eMAG egyesülése után

Egy év alatt másfélszeresére nő a raktárkapacitás, tempósan nő a munkavállalók száma, az árbevételről nem is beszélve.

Az egyesülő Extreme Digital és eMAG összesített idei árbevétele meghaladhatja a 100 milliárd forintot a tavalyi 80-85 milliárd után - mondta a Világgazdaságnak a mindkét cég ügyvezetői tisztségét betöltő Várkonyi Balázs.

Az e-kereskedelemmel foglalkozó két társaság a fúzióval az eddigi 20 ezer négyzetméteres közös raktárkapacitást az év végére 30 ezresre tervezi bővíteni. A tavaly bejelentett egyesüléssel 620 fő lett a teljes alkalmazotti állomány, a létszám azóta már elérte a 700-at, jövőre pedig az ezret is meghaladhatja. A létszámbővülést a vállalatvezető a raktárbővítéssel és új üzletek nyitásával indokolta. Mivel

a 17 hagyományos üzlettel rendelkező Extreme Digitalnál a hibrid modell már igazolta létjogosultságát, az eMAG is fizikai hálózatot épít,

az első üzlete csütörtökön nyílt meg Budapesten.

A cégvezető a lapnak arról is beszélt, hogy a webáruházak kiskereskedelmen belüli részaránya a járványhelyzet hatására 6-7 százalékról átmenetileg 20-25 százalékra kúszott fel, és az év egészét tekintve is 10 százalék felett maradhat.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.05. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Három pocsék adat is jött a magyar gazdaságból – Mi lesz a GDP-vel?

Három pocsék adat is jött a magyar gazdaságból – Mi lesz a GDP-vel?

Már meghallgatható a Portfolio Checklist pénteki adása. A műsor első részében azt a három fontos makroadatot elemeztük, amelyet ma tett közzé a KSH és amely meghatározhatja a magyar GDP-növekedés ütemét is. Ezek az ipar, a kiskereskedelem és a külkereskedelem. Minderről Madár Istvánt, a Portfolio vezető makroelemzőjét kérdeztük. A második részben arról volt szó, hogy Magyarország történelmi csúcsra emelte nettó áramexportját Ukrajna felé. Hogy mi áll emögött, arról Weinhardt Attilával, a Portfolio energiapiaci elemzőjével beszélgettünk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×