eur:
409.72
usd:
389.41
bux:
79655.27
2024. november 25. hétfő Katalin
György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára a Business and Finance Summit 2019 konferencián a Sofitel Budapest Chain Bridge Hotelben 2019. szeptember 12-én.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Készül a harmadik állami bértámogatási csomag

Nagy dobás lesz benne - mondta sokat sejtetően György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium államtitkára egy konferencián.

Jön a 3.0-ás verziója a munkahely-védelmi bértámogatásnak, ami természetes, hogy így alakult, minden héten egyeztetünk az érdekképviseletekkel, az itt kapott javaslatokat pedig megfontoljuk és lehetőség szerint beillesztjük a támogatási tervbe - mondta György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium államtitkára a Portfolio és a Magyar Gépjárműipari Egyesület közös járműipari online konferenciáján. Részleteket azonban nem árult el, csak annyit, hogy nagy dobás is lesz benne.

Az államtitkár előadásában elhangzott az is, hogy jelenleg a gazdaságvédelmi akcióterv második fázisában vagyunk, amely már munkahelyek védelme mellett a létesítésüket is előtérbe helyezi. Az első fázisban György László szerint a gyors levegőhöz jutás volt a cél. Az államtitkár úgy fogalmazott, hogy

"2020 és 2022 között 5 fő területen 9200 milliárd forint értékben avatkozunk be a gazdaságba, ami a GDP 18-20 százalékát teszi ki."

Az eddig említett szempontok mellett a harmadik fő cél a kiemelt ágazatok - mint a turizmus, a vendéglátás, élelmiszeripar, egészségipar, kreatívipar - megerősítése, és az új, a jövő munkahelyeit adó ágazatok támogatása. Utóbbiak között említette az önvezető autózást, a hidrogén alapú gazdaságot, az adatipart, a mesterséges intelligencia kutatásokat. Az államtitkár szerint a negyedik fő cél, hogy a vállalkozások relatíve olcsó finanszírozáshoz jussanak a munkahelyek megtartása érdekében. Az ötödik pedig a családok és nyugdíjasok védelme.

Beszámolt arról, hogy mindent összeszedve eddig valamivel több mint egymillió magyar támogatásához járult hozzá a gazdaságvédelmi akcióterv.

A munkahelyteremtő támogatásokkal összesen 74 ezer munkavállalót tudnak visszasegíteni a munkaerő-piacra. A munkahelyvédelmi bértámogatást igénylők zöme mikro- és kisvállalkozás, a legtöbben Budapesten, Pest megyében és Fejér megyében veszik igénybe. Ágazati bontás szerint legnagyobb arányban feldolgozóipari cégek igénylik a támogatást - mondta György László.

A versenyképességnövelő támogatásra 122 milliárdos igény érkezett, a legtöbben az élelmiszeriparból pályáztak. Földrajzi bontásban nézve itt is Budapest és Pest megye a legaktívabb.

A járműipar helyzetére áttérve az államtitkár ismertette, hogy az EU-ban a járműipar teljesítménye márciusban több mint 30 százalékkal zuhant. Ezzel szemben Magyarországon "csak" 19,8 százalékos visszaesés volt. Az európai autógyárak átlagosan 29 napig álltak, nálunk 22 nap szünet után indultak újra.

"A veszélyeztetett munkahelyek aránya a járműipari leállások miatt Magyarországon 30 ezer fő,

de ha azt vesszük, hogy a feldolgozóiparban eddig 41 ezren részesültek munkahelyvédelmi bértámogatásban, akkor reméljük, hogy mindenki hozzáfért a támogatáshoz, akinek erre szüksége volt" - mondta György László.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Szakértő a romániai elnökválasztásról: előretört a szélsőjobb, ébresztőt kapott a magyar közösség

Szakértő a romániai elnökválasztásról: előretört a szélsőjobb, ébresztőt kapott a magyar közösség

Hatalmas meglepetés született a romániai államfőválasztás első fordulójában, melynek győztese „meglehetősen nemzetieskedő, szélsőséges, szektásnak tűnő hitvilággal kampányolt” – mondta az InfoRádióban az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány stratégiai igazgatója. Szakáli István Loránd arról is beszélt, hogy bár az RMDSZ jelöltje, Kelemen Hunor több szavazatot kapott, mint négy éve, a december 1-jére kiírt parlamenti választáson nem mehet biztosra a párt, nagy mozgósításra lesz szükség az utolsó napokban.

Kóka János: ha a magyar egészségügy továbbra is betegségügy marad, akkor megnyerhetetlen a csata

Ebből a kevés pénzből is sokkal többet ki lehetne hozni, de ettől még igaz az, hogy a magyar egészségügyi ellátórendszer finanszírozásában minden évben körülbelül kétezer milliárd forint hiányzik” – mondta Kóka János, a Doktor24 csoport alapító-tulajdonosa az InfoRádió Aréna című műsorában. Azt is állította, hogy nem több, hanem jobb minőségű egészségügyi ellátó centrumra volna szükség.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Földcsuszamlás történt a román politikában, hatalmasat bukott a miniszterelnök

Földcsuszamlás történt a román politikában, hatalmasat bukott a miniszterelnök

Meglepetés meglepetést követett a romániai elnökválasztáson: az előzetes várakozások és az exit pollok ellenére az első helyen egy oroszbarát független jelölt, Călin Georgescu végzett, a második helyre pedig az ellenzéki Mentsük Meg Romániát párt jelöltje, Elena Lasconi futott be, így ők ketten mérkőznek meg a december 8-i második fordulóban. Marcel Ciolacu szocialista miniszterelnök a harmadik helyen végzett, az eredmények ismeretében lemondott pártelnöki posztjáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×