Az amerikai farmerek és állattenyésztők újabb 16 milliárd dolláros segítséget kapnak, részben közvetlen pénzátutalásokkal, részben termékeik kormányzati felvásárlásával.
"Az amerikai agrártársadalom a koronavírus-járvány közepette példa nélkül álló nehézségekkel néz szembe" - fogalmazott Perdue miniszter a sajtótájékoztatón. Elmondta, hogy a szövetségi agrártárca áprilisban, éppen a járvány gazdasági következményeinek enyhítésére létrehozott Farmerek a családok élelmiszerellátásáért nevű programja keretében 3 milliárd dollár értékben vásárol fel a gazdáktól friss árut, tejtermékeket, húst, és ezekből a szükséget szenvedő amerikai családokat látják el élelmiszercsomagokkal.
A kifizetések május 26-án kezdődnek - tette hozzá Sonny Perdue.
A szövetségi kormányzat áprilisban 19 milliárd dolláros - szintén közvetlen kifizetésekkel - már megsegítette a gazdatársadalmat.
A tájékoztatón Donald Trump elnök bejelentette, hogy a kormányzat 354 milliárd dolláros szerződést kötött egy virginiai startup-vállalattal generikus gyógyszerek, köztük az új típusú koronavírus okozta Covid-19 nevű betegség kezelésére szánt készítmények és gyógyszerészeti összetevők gyártásáról.
A Fehér Ház tisztségviselői és elemzők egyaránt fontos döntésnek nevezték ezt, mivel a lépés azt jelzi: az Egyesült Államok erőfeszítéseket tesz a gyógyszergyártás "visszatelepítésére" a tengerentúlról.
Ezzel kapcsolatban a The Washington Post című napilap kedden emlékeztetett arra, hogy az elmúlt több mint két évtizedben
a generikus gyógyszerek amerikai gyártásának nagy részét kiszervezték külföldre, elsősorban Kínába és Indiába.
"Ez a függőség a külföldi ellátástól kivált ellentmondásossá vált a koronavírus-járvány idején" - szögezte le a Post.
Peter Navarro, a Fehér Ház kereskedelmi főtanácsadója, aki a gyógyszergyártás visszatelepítésének egyik fő szorgalmazója és szervezője, a döntés bejelentése után leszögezte: "nagy nap ez Amerika számára, benne van Trump stratégiájának minden eleme. Gyártsunk Amerikában".