eur:
411.21
usd:
392.66
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke előadást tart az EU fejlesztési források felhasználása címmel megrendezett konferencián a fővárosi Premier Kultcaféban 2016. november 24-én.
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs

Parragh László: nem lesz olyan iparág, amelyet ne érne el a vírus

Társadalmi kármegosztásra van szükség a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke szerint. Parragh László az InfoRádiónak azt mondta, hogy a gazdasági élet valamennyi szereplőjének osztoznia kell a járvány miatt várható válság okozta terheken. Álláspontja szerint itt lenne az ideje annak, hogy az élelmiszerboltokon kívül bezárjon minden üzlet

Parragh László szerint azt mindenki látja, hogy a fő baj a személyes érintkezés, a kézfogás, az egy légtérben tartózkodás - ezt kell valahogy túlélni.

"A félmegoldás ez a 3-ig nyitva vagyunk, de ebben minden étterem és vendéglátóhely tönkremegy, reménytelen helyzetbe kerül. Ezért szerintünk ezt tovább kell vinni, nem lesz más lehetőségünk" - mondta a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke az InfoRádióban.

A taxisok kata-fizetési moratóriumának esetleges más iparágakra való kiterjesztésének szükségességével kapcsolatban elmondta, hogy meglátásuk szerint

a turizmushoz kapcsolódó iparágak mindegyike nagyjából csődben van: a szállítmányozás, szálláskiadás, vendéglátás, és "szélsőségesen még az örömlányok is".

"Ebben a helyzetben szerintem nem tehetünk mást, mint azt, hogy felmentést adunk ennek az iparágnak, abban reménykedve, hogy mielőbb helyreáll majd, és újra működőképes lesz" - mondta Parragh László. Szerinte nem lesz olyan iparág, amelyet ne érne el a vírus hatása, a kérdés csak az, hogy mikor éri el a válság. Az azzal kapcsolatos felvetésre, hogy ha valaki önként bejelenti a hatóságnak, hogy nem tudja fizetni a katát, vagy az egyéb adókat, az elnök azt mondta:

"Szerintem itt egy társadalmi kármegosztás kell.

Senki ne higgye azt, hogy ezt a költségvetés elbírja, senki ne higgye azt, hogy a munkaadó kibírja, miként azt se, hogy a munkavállaló.

Szerintem itt egy aszimmetrikus tehervállalás kell, hogy jöjjön, ahol mindenkinek ki kell vennie a részét - jelentette ki Parragh László.

Szerinte jobb, ha belátjuk ezt, mintsem, hogy kikényszeríti az élet. Elmondása szerint a kármegosztásban az államnak, az önkormányzatoknak, a munkaadóknak és a munkavállalóknak egyaránt részt kell majd vállalniuk.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×