eur:
411.2
usd:
392.74
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Érdeklődők a Magyar Telekom T-Pont üzletében, a budapesti Mammut bevásárlóközpontban.
Nyitókép: MTI Fotó: Mohai Balázs

Kiderült, miért óvatos a Telekom menedzsmentje az osztalékkal

Nagyjából változatlan árbevételre számít a Magyar Telekom idén és jövőre - mondta Szabó János, a Magyar Telekom gazdasági vezérigazgató-helyettese a cég éves eredményeit értékelve.

Tavaly erős évet zártak, csaknem minden cél teljesült, az összes bevétel 4,1 százalékkal 182,3 milliárd forintra nőtt a negyedik negyedévben - közölte.

Tavaly egész évben 1,5 százalékkal 666,7 milliárd forintra emelkedett a csoport szintű árbevétel.

Arra, hogy a korábban jelzett 27 forinthoz képest az igazgatóság a 2019-es üzleti év után részvényenként miért kevesebb, 20 forint osztalék fizetését javasolja a közgyűlésnek a vezérigazgató-helyettes azt mondta: várható frekvenciatenderek és lejáró jogosultságok miatt óvatos a menedzsment, egy éven belül két frekvenciatender is lesz, erre felkészült a Telekom.

Hozzátette, hgoy az idei üzleti év utáni osztalékról nem adnak előrejelzést. Közölte azt is, hogy az igazgatóság döntést hozott egy 5,2 milliárd forint értékű részvény-visszavásárlási program indításáról, amelyre szintén felhatalmazást kell kapnia az éves közgyűléstől.

A tavalyi bevételekről szólva Szabó János elmondta, hogy a rendszerintegrációs piacon tapasztalt megtorpanás a csökkenő megrendelések, a közszféra megrendeléseinek átalakítása, befagyasztása miatt következett be. Hozzátette, hogy számos új szereplő jelent meg a közszféra informatikai piacán, ezért itt erősebb versenyre kell készülniük.

Kitért arra, hogy hálózatfejlesztésre, a CAPEX költésre (beruházás tárgyi eszközökbe és immateriális javakba) idén is a tavalyihoz hasonló közel 90 milliárd forintot terveznek költeni. A hálózatfejlesztésekkel a korábbi rezes vezetékes hálózati elemeket fokozatosan optikai hálózattal váltják fel, Magyarországon már 1,9 millió elérési ponton van gigabites hálózat.

Hozzátette: az 5G-hez hálózatra és frekvenciára van szükség, vannak kisebb fejlesztések, már működik 5G teszt szolgáltatás Zalaegerszegen.

A Telekom továbbra is az első integrált szolgáltató akar maradni.

Macedóniában - ahol kétszereplős piac működik - erős pozitív trend alakult ki, piacvezető lett a cég. Minden adott ahhoz, hogy ez folytatódjon idén is - mondta Szabó János, aki február 29-én saját kezdeményezésére, 15 év után távozik a társaságtól. Utódja, Darja Dodonova a Deutsche Telekomtól érkezik.

A Telekom részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek, a papír árfolyama a jelentés közzététele után jelentősen esett kedden, zárásra 7 forinttal, 1,55 százalékkal 446 forintra csökkent, forgalma 1,1 milliárd forint volt. Az elmúlt egy évben a részvények legalacsonyabb ára 406 forint, a legmagasabb 474 forint volt.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×