eur:
413.94
usd:
396.69
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Nyitókép: Pixabay

Füstbe ment a nagy dohányipari manőver

Mégsem egyesül az amerikai dohányipar két nagy szereplője, a Philip Morris International és az Altria, a fúzió lehetőségéről folytatott tárgyalásokat eredmény nélkül zárták le - közölte szerdán a Philip Morris International.

A két nagy globális dohányipari vállalat augusztus végén jelentette be, hogy tíz évvel szétválásuk után tárgyalásokat kezdtek az újraegyesülésről, tekintettel a cigaretták eladásának zuhanására.

André Calantzopoulos, a Philip Morris International vezérigazgatója közölte, hogy hosszas megfontolás után a két vállalat megállapodott abban, hogy inkább az új típusú cigarettának, az iQOS nevű terméknek az Egyesült Államokban történő bevezetésére összpontosítják figyelmüket a füstmentes jövő elérésének érdekében.

Az iQOS a Philip Morris International találmánya, a hagyományos és elektromos cigaretta között félúton lévő termék, amelyben valódi dohányt használnak, ám a hengeres tokba kerülő cigarettában nem ég, hanem csak felhevül a dohány, így nem keletkezik füst és kátrány.

Az Altria 35 százalékos tulajdoni hányaddal rendelkezik az Egyesült Államokban piacvezető elektromoscigaretta-gyártó vállalatban, a Juul Labsban, amelynek termékeiben nikotint tartalmazó folyadék helyettesíti a dohányt.

A Juul Labs ugyancsak szerdán jelentette be, hogy távozik a vállalat éléről Kevin Burns vezérigazgató, valamint felfüggesztik mindennemű reklámtevékenységüket az Egyesült Államokban.

A New York-tőzsdén a nyitás előtti elektronikus kereskedésben a Philip Morris árfolyama 6,5 százalékos, az Altriáé pedig 3,7 százalékos pluszban állt. A vetélytársak közül a British American Tobacco és az Imperial Brands részvényei 2-3 százalékkal emelkedtek.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×