eur:
402.64
usd:
371.85
bux:
88686.46
2025. április 1. kedd Hugó
Nyitókép: Pixabay.com

ENSZ, WHO: rákot okoz egy csomó fülhallgató

Az eddigi talán legkomolyabb kiáltványt fogalmazta meg a fülbe dugható, sugárzást okozó eszközök ellen a két világszervezet.

Folyamatosan zajlik a vita a mobiltelefonok, illetve a "kütyük" sugárzásának egészségügyi ártalmasságáról; az eddigi, tudományos kutatásokra alapozott cikkek és híradások folyamatosan cáfolták egymást azzal kapcsolatban, hogy káros-e a fülhöz emelt mobil vagy sem. Aki eddig amiatt aggódott, hogy a fülnél tartott mobil veszélyes, head-settel, illetve vezeték nélküli eszközökkel telefonált a közelmúltban.

Ám most az ENSZ és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 250 tudósa kiáltványt fogalmazott meg, szerintük a vezeték nélküli fülhallgatók bizonyíthatóan veszélyesek, "ártalmasan küzel vannak a fejünkhöz".

Az írás szerint most már számos kutatás alátámasztja, hogy ezek

a sugárzások károsan befolyásolják a szervezet működését

és fokozzák a rákos kockázatot, roncsolják a genetikai állományt.

A test károsodásának tünetei közé tartozhat - a kiáltvány szerint -

a fejfájás, az izomfájdalom, különféle bőrbetegségek és akár az alvászavarok vagy az orrvérzés is.

A gyártók egyelőre nem reagálnak a tekintélyesnek tűnő, friss vészjelzésre.

Címlapról ajánljuk
A juhtartók már legalább másfél milliárd forintos kárt könyveltek el
Száj- és körömfájás

A juhtartók már legalább másfél milliárd forintos kárt könyveltek el

Idehaza eddig már másfél milliárd forint káruk keletkezett a juhtartóknak a ragadós száj- és körömfájás betegség megjelenése miatt, miután hozzávetőleg 20 százalékkal csökkent a bárány ára – mondta az InfoRádióban a Juh és Kecske Ágazati Szakmaközi Szervezet ügyvezető igazgatója. A termelők a húsvét előtt értékesítik a szaporulat szinte 100 százalékát.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.01. kedd, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára
Itt a fordulat az amerikai tőzsdéken

Itt a fordulat az amerikai tőzsdéken

Nagyobb eséssel indult a hét az ázsiai tőzsdéken, ezt követően pedig Európában is lefelé vették az irányt a részvényindexek, csakúgy mint Amerikában: a Nasdaq vezetésével nagyobb esést láthattunk a nyitában, miután a piaci szereplőket általánosságban az amerikai recessziós félelmek, illetve a szerdán élesedő vámok aggasztják. A bizonytalanság óriási, a nyitástól távolodva markáns hangulatjavulást figyelhettünk meg. Egy ilyen bizonytalan környezetben megfelelő menekülőeszköz az arany: a nemesfém jegyzése ennek megfelelően hétfő reggel újabb történelmi csúcsot ért el. A magyar tőzsde is lefordult, az alapból rossz nemzetközi hangulat mellett az OTP és a Magyar Telekom esése is lefelé húzta ma a hazai börzét, miután Nagy Márton bejelentette, hogy árszabályozás jöhet a bankoknál és telekomcégeknél is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×