eur:
409.4
usd:
375.88
bux:
74495.66
2024. november 5. kedd Imre
Nyitókép: Pixabax.com

Az internetes kereskedelem szabályozására készül a WTO

Tárgyalások indulnak tavasszal az Európai Unió és további közel ötven ország között a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) égisze alatt az elektronikus kereskedelem szabályozásának javításáról - jelentette be pénteken a davosi Világgazdasági Fórumon Cecilia Malmström uniós kereskedelmi biztos.

A kezdeményezéshez 75 ország csatlakozott, közöttük az összes uniós tag, valamint az egymással kereskedelmi vitába bonyolódott Egyesült Államok és Kína is - közölte az uniós biztos, hozzátéve, hogy miután az online kereskedelem mostanra a világ legeldugottabb sarkaiban a mindennapok szerves részévé vált, "tartozunk annyival polgárainknak és vállalatainknak, hogy átlátható és biztonságos feltételeket teremtsünk az internetes kereskedelemnek".

A tárgyalások a WTO égisze alatt az idén márciusban kezdődnek meg hivatalosan - jelentette be Cecilia Malmström.

A cél egy olyan nemzetközi keretegyezmény létrehozása lesz, ami egyszerűvé és biztonságossá teszi az internetes vásárlást, értékesítést és szerződéskötést.

A decemberi Buenos Aires-i csúcson a WTO 164 tagja nem ért el eredményt 25 különböző e-kereskedelmi kezdeményezés egyetlen rendszerbe való konszolidálásában.

Kína fenntartásait fejezte ki a mostani e-kereskedelmi javaslattal szemben is, de jelezte szándékát a tárgyalásokon való részvételre azzal a feltétellel, hogy azon maximálisan figyelembe veszik a fejlődő országok igényeit. India viszont bejelentette, hogy nem csatlakozik az új kereskedelmi tárgyalásokhoz, mindaddig, amíg a WTO eredményesen le nem zárja a dohai tárgyalási fordulót.

A WTO statisztikái szerint 2016-ban 27,7 ezer milliárd dollárt tett ki az interneten bonyolított kereskedelmi áruforgalom, ebből 24 ezer milliárd dollár volt a vállalatok között kötött szerződések forgalma.

Címlapról ajánljuk

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×