eur:
409.32
usd:
374.42
bux:
74343.85
2024. november 5. kedd Imre
Barcelona, 2016. február 22.Mark Zuckerberg, a Facebook internetes közösségi portál társalapítója és elnök-vezérigazgatója beszél a dél-koreai Samsung Electronics újdonságait bemutató előadáson a barcelonai Mobil Világkongresszus című mobil távközlési kiállítás és vásár előestéjén Barcelonában 2016. február 21-én. (MTI/EPA/Alberto Estévez)
Nyitókép: Alberto Estévez

Megszólalt a Facebook-vezér: ez történik a botrány után

A gyanú szerint a Facebook mintegy 50 millió felhasználó személyes adatait nyúlhatta le, anélül, hogy értesítette volna őket erről. Az adatlopási ügyben kulcsszerepet játszhatott még a Cambridge Analytica nevű adatkezelő társaság is, amely a célzott politikai marketing céljával használhatta fel a személyes információkat.

"Felelősek vagyunk az adataitok védelméért, ha pedig erre nem vagyunk képesek, akkor nem érdemeljük meg, hogy szolgáltassunk nektek" - fogalmazott Zuckerberg az általa a Facebookon publikált közleményben.

Mint írja: azon dolgoztam, hogy pontosan megértsem, hogy mi történt, és hogy meggyőződhessünk arról, ez nem történik meg újra. Jó hír, hogy a legfontosabb intézkedések, amelyek megakadályozzák, hogy ez megismétlődjön, már ismertek. De hibákat is csináltunk, sok dolgunk is van...

Zuckerberg közleményében konkrét intézkedéseket helyezett kilátásba az adatbiztonság növelése érdekében.

A hosszú közleményben Zuckerberg azt írta, a Facebook értesíteni fogja azon felhasználóit, akinek az adatai érintettek lehettek az ügyben.

Megígérte, minden alkalmazást megvizsgálnak, amely hozzáféréssel rendelkezik a facebookos adatokhoz.

A fejlesztők adatokhoz való hozzáférését tovább fogják korlátozni.

Egy új eszközt vezetnek be a hírfolyam fejlécén, amely megmutatja a felhasználóknak, mely alkalmazások rendelkeznek hozzáféréssel adataikhoz, akik vissza is vonhatják az alkalmazások erre vonatkozó engedélyét.

Címlapról ajánljuk
Elemző: a forint árfolyamát is érzékenyen érinti az amerikai elnökválasztás eredménye

Elemző: a forint árfolyamát is érzékenyen érinti az amerikai elnökválasztás eredménye

Az elnökválasztás után – a pénzpiaci elemzői vélemények szerint – a mostaninál magasabb inflációs környezet jöhet az Egyesült Államokban, ami lecsapódhat a devizapiacokon is. Főleg, ha az amerikai elnökválasztás után elindul egy erőteljes kereskedelmi háború a világban – mondta az InfoRádióban Nagy Viktor, a Portfolio vezető elemzője.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.06. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Amerika Kutatóintézetének tudományos munkatársa
Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A küzdelem rendkívül szorosnak ígérkezik: a billegő államokban és az országos pollokban is fej-fej mellett vannak a jelöltek. Az első, Dixville Notchból érkező eredmény döntetlen is lett. Ideális esetben holnap reggelre lehet már látni, ki lesz a következő elnök, de nem teljesen kizárható, hogy ismét kell néhány napot várnunk. Közben a választás folyamatát vihar, áradás, technikai problémák és bombafenyegetések hátráltatják. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×