eur:
409.32
usd:
374.42
bux:
74343.85
2024. november 5. kedd Imre
Nyitókép: Pixabay.com

A részvénypiacra is hatással van a Facebook-botrány

Évek óta a technológiai cégek vezették a növekedést az amerikai tőzsdén, a Facebook adatlopási botránya azonban változtathat ezen – mondta az InfoRádiónak a Portfolio elemzője. Fekete Beatrix hozzátette: az elmúlt napokban jelentősen esett a Facebook- és más technológiai papírok árfolyama.

A Facebook adatlopási botránya hétvégén körvonalazódott, azóta jelentősen esett a részvények árfolyama, az elmúlt két kereskedési napban 9 százalékot – tájékoztatott Fekete Beatrix. Ez azt jelenti, hogy mintegy 50 milliárd dollárral csökkent a piaci kapitalizációja. A versenytársak is szenvednek: a Google árfolyama 3 százalékot esett, a Twitter részvényei pedig 12 százalékot veszítettek értékükből – tette hozzá a szakértő.

Világszerte vizsgálódni kezdtek a szervek, az amerikai hatóságok mellett az Európai Bizottság is ellenőrzi, hogy a Facebook hogyan kezeli az adatokat, és hogyan juttatja el partnereinek. Potenciális büntetések is szóba kerültek, akár több száz millió dollárt is fizettethetnek a vállalattal. A bizonytalanság egy ideig még nyomást gyakorolhat a részvények árfolyamára – emelte ki Fekete Beatrix.

Az ügy következményeként szabályváltozásokra is van esély, melyek szintén negatívan befolyásolhatják a technológiai cégek üzletmenetét. Évek óta napirenden van az adatkezelés szigorítása, de ekkora botrányra még nem volt példa, így a szakértő szerint nem csoda, ha a befektetők érzékenyen reagálnak.

„Az elmúlt években a technológiai papírok vezették az emelkedést az amerikai tőzsdén, és most már kifejezetten drágáknak számítanak ezek a részvények, így ez igazából egy technikai jellegű korrekció is lehet” – hangsúlyozta Fekete Beatrix. „Az elemzők azt várják, hogy a bevétel- és a profitnövekedés lassul ezeknél a cégeknél” – tette hozzá.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Elemző: a forint árfolyamát is érzékenyen érinti az amerikai elnökválasztás eredménye

Elemző: a forint árfolyamát is érzékenyen érinti az amerikai elnökválasztás eredménye

Az elnökválasztás után – a pénzpiaci elemzői vélemények szerint – a mostaninál magasabb inflációs környezet jöhet az Egyesült Államokban, ami lecsapódhat a devizapiacokon is. Főleg, ha az amerikai elnökválasztás után elindul egy erőteljes kereskedelmi háború a világban – mondta az InfoRádióban Nagy Viktor, a Portfolio vezető elemzője.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.06. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Amerika Kutatóintézetének tudományos munkatársa
Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A küzdelem rendkívül szorosnak ígérkezik: a billegő államokban és az országos pollokban is fej-fej mellett vannak a jelöltek. Az első, Dixville Notchból érkező eredmény döntetlen is lett. Ideális esetben holnap reggelre lehet már látni, ki lesz a következő elnök, de nem teljesen kizárható, hogy ismét kell néhány napot várnunk. Közben a választás folyamatát vihar, áradás, technikai problémák és bombafenyegetések hátráltatják. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×