eur:
411.23
usd:
392.6
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
A munkaerőhiány miatt drágul a felelősségbiztosítás

A munkaerőhiány miatt drágul a felelősségbiztosítás

Egy teljesen új tényező, a munkaerőhiány is drágíthatja a gépjárművek jövő évi kötelező felelősségbiztosítási díját – jelezte a 20 biztosító ajánlatát kínáló CLB Független Biztosítási Alkusz Kft.

A kötelező biztosítási díjak meghatározásakor a társaságok a kárgyakoriság és a kár kijavításakor várható költségek alapján számoljnak – magyarázta az InfoRádiónak Németh Péter, a cég értékesítési és kommunikációs igazgatója. A szakértő szerint az néhány évvel ezelőtt nagyon alacsonyak voltak a díjak, viszont drágultak a javítások költségei. Most megnőtt a befizetendő összeg mértéke, ami kedvező a biztosítók számára, azonban a munkaerőhiány miatt a szervízárak is magasabbak.

Az igazgató a jövőben 10-15 százalékos díjemelkedésre számít, ennél nagyobbal nem kell számolni – tette hozzá. Az elmúlt időszakban évi 20 százalékos növekedést is lehetett tapasztalni, így nem valószínű, hogy veszteséges a cégeknél a kötelező felelősségbiztosítási üzletág.

Az új tarifákat azoknak érdemes figyelni, akiknek januárban esedékes a biztosítás megkötése, ilyenek, akik 2010 előtt vásároltak gépjárművet, illetve akik ezt követően januárban – emelte ki a szakértő.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×