Kiemelte: egy rendkívüli magyar újítás sorozatgyártásának lehetőségét teremtik meg, a vállalat a beruházással legkevesebb 105 új munkahelyet hoz létre.
Szijjártó Péter ismertette: a repülőgépeket gyártó Magnus Aircraft a világon először fejlesztett ki kompozit anyagokból készült kétüléses repülőgépet, amely műrepülésre alkalmas, valamint kifejlesztett egy olyan gépet is, amely nem kerozinnal, hanem benzinnel működik, és szintén kompozit anyagból készült; így jóval könnyebb, alacsonyabb a környezetterhelése és fenntartási költsége, mint más gépeknek.
A miniszter a legfontosabb feladatok egyikének nevezte, hogy az innovatív magyar megoldásokat itthon tartsák, sorozatgyártásuk is Magyarországon történjen.
A miniszter kitért arra: folyamatosan próbálják a beruházási környezetet kedvezőbbé tenni, Magyarország kínálja Európában a legalacsonyabb egykulcsos személyi jövedelemadót és a legalacsonyabb egykulcsos társasági adót.
Az idei első negyedévben a nemzetgazdasági beruházások volumene 34 százalékkal nőtt a tavalyi év azonos időszakához képest. Az év első hat hónapjában 47 beruházást tudott sikeresen "letárgyalni" a beruházások ösztönzésével foglalkozó Nemzeti Befektetési Ügynökség (Hipa), ez minden idők legmagasabb első féléves adata - mondta el.
Szijjártó Péter szerint a magyar gazdaságpolitikának most új, fontos kihívásnak kell megfelelnie. Eddig a munkahelyek száma volt a legfontosabb, de a 2010-es 1,8 millió helyett ma már 4,3 millióan fizetnek adót Magyarországon, ezért új célokat kell kitűzni a munkahelyteremtésben is.
Az új cél, hogy minél inkább innovatív, kutatás-fejlesztésen alapuló, magas hozzáadott értéket képviselő munkahelyek jöjjenek létre - közölte.
A miniszter kitért arra is, hogy a Magnus Aircraft termékeinek komoly piaca lesz Kínában a következő időszakban, a kínai légügyi jogi változtatások miatt egyre nagyobb az igény a könnyű testű repülőgépekre és az azzal járó pilótaképzésre.
Boros László, a vállalat vezérigazgatója elmondta: a Pécs-Pogány repülőtér mellett szeptemberben megkezdik a beruházás megvalósítását, több mint 7500 négyzetméter alapterületű új gyártóbázist hoznak létre.
A Magnus Aircraft Amerikában saját céget alapított, Kínában pedig vegyesvállalatot hozott létre.
A vezérigazgató hangsúlyozta azt is: megtartják a cég innovatív tevékenységeit, várakozásaik szerint a Siemens innovációjának eredményeképpen hamarosan megjelenhet a piacon a repülőgép elektromos változata is.
Csizi Péter, a térség fideszes országgyűlési képviselője kiemelte: új korszak kezdődik Pécs gazdasági életében is, olyan sikeresebb korszak, amely kiegyensúlyozottabb fejlődést tesz lehetővé, amikor a mennyiség helyett egyre inkább a minőség, a hozzáadott érték számít.