eur:
408.18
usd:
387.72
bux:
77771.12
2024. november 17. vasárnap Gergő, Hortenzia

Távozott az Opel vezére

Azonnali hatállyal lemondott az Opel vezérigazgatói tisztségéről Karl-Thomas Neumann. Helyét Michael Lohscheller, az autógyártó pénzügyi igazgatója veszi át - közölte a vállalat.

Az Opel vezérigazgatói tisztségét 2013 márciusa óta betöltő Karl-Thomas Neumann az igazgatótanács tagja marad, amíg lezárul az autógyár átadása az új tulajdonosnak, a PSA Peugeot-Citroen francia autóipari konszernnek.

Az 56 éves Neumann nem indokolta lemondását, mindössze annyit közölt, hogy

"nehezen meghozott személyes döntésről" van szó,

és bizonyos abban, hogy az Opel még erősebben jön ki a PSA-hoz való közeledésből.

Az adásvételi ütemterv szerint az Opel az év második felében kerülhet a PSA konszern tulajdonába, legkorábban július 31-én. E határidőig kell teljesülnie a tulajdonosváltás minden előfeltételének, beleértve a versenyfelügyeleti engedélyezést is.

A Frankfurter Allgemeinen Sonntagszeitung (FAS) című német lap már a hétvégén megszellőztette a Neumann távozásáról szóló hírt, de úgy tudta, hogy a vezérigazgató június 22-én tájékoztatja döntéséről az Opel felügyelőbizottságát.

A FAS beszámolója szerint Karl-Thomas Neumann jó döntésnek tartja ugyan az egyesülést a PSA konszernnel, aggódik viszont amiatt, hogy a franciák esetleg nem megfelelő súllyal kezelik az elektromos mobilitást.

A Reuters hírügynökség úgy értesült, hogy a Volkswagen visszavenné Karl-Thomas Neumannt és valószínűleg az Audi vezetésével bízná meg. Az Audi vezérigazgatója, Rupert Stadler alatt állítólag "inog a szék" a Volkswagen dízelbotrányának kezelése miatt.

Neumann a Volkswagentől igazolt át 2013-ban az Opelhez.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×