eur:
410.9
usd:
392.21
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pexels.com

Még mindig sok magyar tévézik, de kilőtt a streaming-előfizetők száma

Ma már majdnem minden második magyar háztartásban van valamilyen streaming-előfizetés – derül ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) legfrissebb felméréséből. Az adatokból az is látszik, hogy hosszú idő után egyre kevesebb a tévénéző.

Az elmúlt időszakban radikálisan megemelkedett a streaming-előfizetők száma. Három-négy évvel ezelőtt még csak a hazai háztartások legfeljebb 10 százaléka vett igénybe ilyen szolgáltatást, napjainkban viszont már a lakosság közel fele streamingezik.

Sugatagi Gábor, az NMHH Piackutatási és Piaci Monitoring Osztályának vezetője arról számolt be az InfoRádióban, hogy 2021-2022-re ugrásszerűen megnőtt a megrendelések száma,

jelenleg már szinte minden második háztartásban előfizettek ilyen szolgáltatásra.

Hozzátette: egyre kevésbé mondható el az, hogy a streaming a fiatalok „hóbortja”. Ellenben a jövedelmi helyzet komoly befolyásoló tényező lehet. „Ott, ahol nem kell megnézni azt, hogy mire fordítunk minden forintot, ez nagyon elterjedt, ezen körökben 65 százalék használ ilyen szolgáltatást” – mondta.

A szerényebb anyagi helyzetben élők között viszont csak 20 százalék az előfizetők aránya. „Tehát érezhető egy jelentős különbség,

az ugyanakkor nem igaz, hogy csak a gazdagok szórakozása lenne a streaming és a szegények ki vannak zárva ebből”

– magyarázta az osztályvezető.

Az NMHH vizsgálatából az is kiderült, hogy a streaming terjedésével csökkenésnek indult a televíziós előfizetések száma, de még így is a magyarok tévéznek a legtöbbet európai viszonylatban. Évtizedeken keresztül 3,7 millió tv-s előfizetés volt Magyarországon, viszont az elmúlt két évben negyedévről negyedévre 20-30 ezres „lemorzsolódás” történt.

„Összességében ez már több mint 200 ezer lemondást jelent. A háztartások 5 százalékánál pedig már csak streaming-előfizetés van, a tévénézés tehát egyre inkább háttérbe szorul” – összegzett Sugatagi Gábor.

Az Infostart is beszámolt róla, hogy a Netflix jelszómegosztásainak felszámolásával májusban hatályba lépett szigorítás, valamint a júniusi rekordszámú regisztrációt követő visszaesés ellenére is emelkedik a legnagyobb streamingszolgáltató előfizetőinek a száma.

A nemzetközi szolgáltatások hazai szabályozásának dilemmáiról itt hallgathat meg több információt:

A cég új megrendelőinek száma júniusban több mint a kétszeresére bővült, majd a következő hónapban 25,7 százalékkal csökkent, a júliusi 2,6 millió új regisztráció azonban összességében emelkedést jelent a szokásoshoz képest – közölte augusztusban az Antenna piackutató cég.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 22:19
×
×
×
×