eur:
411.37
usd:
395.15
bux:
0
2024. december 27. péntek János
Facebook, WhatsApp és Instagram alkalmazás (b-j) egy okostelefon kijelzőjén Belgrádban 2021. október 4-én. Néhány perccel 18 óra előtt világszerte leállt a Facebook valamennyi szolgáltatása, a Messenger, az Instagram és a WhatsApp, valószínűleg szerverhiba miatt. A Mark Zuckerberg irányította közösségi oldal és platformjai a több órás leállást követően október 4-én éjfél előtt nem sokkal újraindultak.
Nyitókép: MTI/EPA/Andrej Cukic

Könnyen ellenőrizhető, kinek van bejárása a Facebook-fiókunkba

Az kíváncsi szemlélődőt egyszerűen ki is léptethetjük.

Időnként érdemes ellenőrizni, kik látják Facebook fiókunkat belülről. Akár kíváncsi ismerős, de kiberbűnöző is megismerheti a jelszavunkat, és visszaélhet ezzel az információval, írja a hvg.hu.

A probléma egyszerűen felderíthető:

  • A Facebook megnyitása után lépjen be, majd a jobb fent található profilképére kattintva a Beállítások és adatvédelemre, azon belül pedig a Beállítások pontra kattintson.
  • A bal oldalt megjelenő listában a Biztonság és bejelentkezés című elemre kell kattintani. Ha mobilos alkalmazásban keresgél, akkor is hasonló útvonalon juthat el a célig.
  • Az oldal jobb hasábjában megjelenik a Bejelentkezett helyek című lista, ahol sorban látszódnak azok az eszközök, amelyekről az adott fiókba bejelentkeztek. A készülék típusa mellett néhány hónapra visszamenőleg időpont szerepel, a korábbi bejelentkezéseknél dátum.
  • Ha olyan eszközt lát a listában, amely gyanús, vagy egészen biztosan nem az öné, akkor jó eséllyel más is belépett, vagy szokott belépni a fiókjába.

Erre az esetre két lehetőséget kínál a Facebook, amihez az adott sor végén lévő, három pontból álló menüt kell lenyitni. A probléma jelezhető az üzemeltetők felé, illetve ki is léptethetjük az adott eszközt. Érdemes jelszót is változtatni annak érdekében, hogy ne tudjon többet belépni az illető.

Címlapról ajánljuk
Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

A magyar színház- és filmművészet megkerülhetetlen alakja, és bár mostanában csak ritkán tűnik fel a vásznon, de mégis jelen van. Azt mondja, akik kíváncsiak rá, megtalálják, de tanítani nem akar, csak beszélgetni. Cserhalmi György szerint egy időtálló alkotás és a szakmai párbeszéd legfőbb építőköve egyaránt a kölcsönös bizalom. Úgy véli, a színművészeknek a színház az anyukájuk, a film pedig a mostoha papájuk, aki „hol kedves, hol nem”.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×