Az okostelefon tudatos használata közelebb hozhatja egymáshoz a generációkat – nyilatkozta az InfoRádiónak Bereczki Enikő mentálhigiénés szakértő. Mint mondta, az előítéletek áttörését azzal lehet segíteni, hogy szembesítjük, megmutatjuk az idősebbeknek, nagyszülőknek, mennyi minden hasznos dolgot lehet tanulni az interneten – esetleg oktatóvideók bemutatásával.
Ne zárkózzanak el rögtön a nagyszülők csak azért, mert sok hátránya van az internetezésnek – hívta fel a figyelmet a generációs szakértő. Inkább tegyenek fel olyan kérdéseket, amik felébresztik a gyerekekben a kritikai érzéket, a reflexiót, hogy elgondolkodjanak azon, valóban illeszkedik-e az ő, vagy a családjuk értékrendjébe. Tehát a nyitottságot nagyon fontosnak tartja, ugyanis azt lehet látni, hogy egyre kevesebb olyan család van, ahol egyáltalán nem használják az internetet.
Az ifjabb generáció türelme az idősebbek felé kifizetődő lehet a fiatalok számára is – fűzte hozzá Bereczki Enikő, kiemelve, hogy
érdemes erre időt szánni, és kicsit „lelassulni”,
hiszen a fiataloknál nagy probléma, hogy nehezen tudják az igényeiket késleltetni, megadással lenni, amíg a vágyaik nem teljesülnek, amiben viszont az idősebbek tudnának segíteni. Ha ez teljesül, akkor rengeteget lehet beszélgetni, értékeket megosztani, akár a kedvenc filmjeik, könyveik bemutatásával, amiből egyben sokat is lehet tanulni – magyarázta a szakember. Úgy véli, az idősebb generáció számára valamilyen gyorstalpaló mindenképp hatásos lehet, azonban nem mindig jó, ha ezt a "képzést" az unokára bízzák. „Lehet, hogy a szülőknek érdemes erről elbeszélgetniük a nagymamákkal, nagypapákkal.”
Bereczki Enikő végül elmondta, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság által indított Netre Fel! edukációs weboldal további hasznos tippekkel és gyakorlati útmutatókkal szolgál az idősek okoseszköz-használatához.