eur:
411.22
usd:
392.73
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Facebook / Death Valley Nemzeti Park

Hőmérsékleti világrekord az amerikai Halál-völgyben

A Death Valley Nemzeti Park saját korábbi rekordját döntötte meg. A térség Facebook-oldalán gyönyörű fotókat is közzétettek a népszerű turistalátványosságnak számító, de veszélyes völgyről.

Megdőlt a legforróbb hónap világrekordja a kaliforniai Halál-völgyben, ahol júliusban 42,28 Celsius-fokos napi átlaghőmérsékletet mértek - közölte az amerikai meteorológiai szolgálat Las Vegas-i irodája. A Death Valley Nemzeti Park saját korábbi rekordját döntötte meg, a tavaly júliusi 41,89 Celsius-fokot.

A térségben négy egymást követő napon át 52,7 fokos csúcshőmérsékletet mértek. A hónap utolsó 18 napjában a legmagasabb hőmérséklet elérte a 48,8 fokot és a hőség 10 egymást követő napon éjszaka sem süllyedt 37,7 fok alá - írta az MTI.

A meteorológiai szolgálat hangsúlyozta, hogy előzetes adatokról van szó, amelyek még hitelesítésre szorulnak, mielőtt bekerülhetnének a rekordok könyvébe.

Kedvelt turistacélpont

Részben az elképesztő hőség megtapasztalása, részben a völgy lenyűgöző szépsége miatt (fotókat lásd lejjebb vagy ide kattintva) a Halál-völgy kedvelt turistacélpont. Ám most

a példátlan forróságban egy 57 éves túrázó meghalt, két kiszáradt francia turistát helikopterrel mentettek meg.

A Kalifornia délkeleti részén fekvő sivatagban mérték 1913. július 10-én a Föld eddigi legmagasabb hőmérsékletét, 56,67 Celsius-fokot.

A térségben nyaranta olyan nagy a hőség, hogy a turistáknak legalább napi négy liter víz fogyasztását javasolják és azt, hogy figyeljék egymáson a hőgutára utaló jeleket és 10-15 percnyi szabadban tartózkodás után lehűlés céljából üljenek be légkondicionált autójukba.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Az orosz invázió okozta pusztító gazdasági visszaesés ellenére Ukrajna 2023-ban figyelemre méltó ellenállóképességet mutatott, a gyászos 2022-es év után a GDP-je 5,3%-kal nőtt. Ugyanakkor a háború hosszú távú hatásai súlyosak: a költségvetési kiadások drasztikus emelkedése mellett a szociális, egészségügyi és oktatási források csökkenése demográfiai problémákhoz vezethet. Az EU és más nemzetközi partnerek támogatása kulcsfontosságú Ukrajna újjáépítéséhez, amelynek költségei a Világbank szerint elérhetik a 486 milliárd dollárt. A rekonstrukciós beruházások nemcsak Ukrajna talpra állását segíthetik, hanem stratégiai előnyöket hozhatnak az EU számára is, különösen a zöldenergia és az agrárszektorok terén – írja elemzésében a Vienna Institute for International Economics Studies (WiiW).

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 22:19
×
×
×
×