eur:
401.3
usd:
366.98
bux:
74264.68
2024. október 12. szombat Miksa

Kamillának már nyűgöt jelentenek a kötelességei

Sorozatossá váltak a "tomboló veszekedések" Károly brit trónörökös és neje, Kamilla cornwalli hercegnő között, a trónörökösi hitves ugyanis most már "utálja" a királyi családtagsággal járó kötelmeket.

A News of the World, a legnagyobb brit vasárnapi tömeglap udvari bennfentesei szerint Kamilla - a walesi herceg második felesége - gyűlöli a protokolláris utazásokat, azt, hogy trónörökösnéként olyan sok programon kell részt vennie, és azt is, hogy Károly vidéki rezidenciáján, Highgrove-ban a vendégekkel kell bájcseverésznie.

A 60 éves Kamilla azt mondogatja barátainak, hogy szeretné korábbi, kötöttségek nélküli életét élni, olyan élvezetekkel, mint például a dohányzás vagy egy kávézás az ismerősökkel.

A lap egyik udvari forrása szerint Kamilla a hivatalos highgrove-i rendezvényeken csak "önt magának egy italt, leül egy sarokba és távol tartja magát az eseményektől", a férjével nemrégiben tett hivatalos karibi körutat pedig egyszerűen "rémálomként" írja le baráti körében.

A hercegnő azt mondogatja, hogy ő mindig is csak Károly hitvese akart lenni, nem pedig főmunkaidős királyi családtag. Most már a trónörökös közeli barátai is fárasztják, mert egyszerűen unalmasnak találja őket.

Címlapról ajánljuk

Markus Söder: itt a vége, pénzügyileg és kulturálisan is túlterheli Németországot a migráció

Egyes tantermekben már alig beszélnek németül, az emberek nem érzik igazán otthon magukat azokban a városrészekben, ahol élnek – figyelmeztetett a bajor CSU elnöke abban az interjúban, amelyet pártja kongresszusa előtt adott. Markus Söder szerint a migráció túl nagy terhet jelent Németország számára.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.14. hétfő, 18:00
Palócz Éva
a Kopint-Tárki vezérigazgatója
Harapófogóba került a felemelkedő nagyhatalom: ebből nehéz lesz kimászni

Harapófogóba került a felemelkedő nagyhatalom: ebből nehéz lesz kimászni

A közel-keleti konfliktusok esetében többnyire a hagyományos nagyhatalmak – az Egyesült Államok, Kína és Oroszország – nevei merülnek fel, mint potenciális rendteremtő, vagy az események alakulásában leginkább érdekelt globális tényezők. A felsorolásból viszont szinte minden alkalommal kimarad a térséggel a legközelebbi és hosszú történelmi kapcsolatot ápoló India. A felemelkedő nagyhatalom számára kihívást jelent a téma, mivel egyszerre szembesülnek bel- és külpolitikai dilemmákkal, kényes egyensúlyi helyzetet kell teremtenie a kormányzatnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×