eur:
401.3
usd:
366.98
bux:
74264.68
2024. október 12. szombat Miksa

Társadalmi munkában mossák a vörös csillagokat

Mossák a vörös csillagokat a Kreml tornyain. A jó öt méteres, kivilágítható csillagok a Szovjetunió letűnte után is a helyükön maradtak, akárcsak számos Lenin-emlékmű és szocialista-realista szobor.

Legutóbb négy éve tisztogatták meg az akkori elnöki beiktatás alkalmából a csillagokat, s most küszöbön áll Dmitrij Medvegyev megválasztott elnök beiktatása.

Ebből az alkalomból, és a május 9-ei Győzelem napja kapcsán mintegy 2,5 millió ember részvételével, szubbotnyik - szombati társadalmi munka - keretében nagytakarítást tartottak az orosz fővárosban.

A nagy munkában mintegy 250 ezer iskolás és egyetemi hallgató, a kommunális szolgáltatók 151 ezer munkatársa, és az állami hivatalok mintegy 300 ezer dolgozója, és a moszkvaiak sokasága vesz részt.

A társadalmi munkások főleg a közterületeket, ezen belül a játszótereket és a hatalmas háztömbök belső udvarait tisztogatják meg a szeméttől, és ahol lehet, lemossák a házak homlokzatait.

Moszkvában egyébként nem látni túl sok szemetet az utcákon, viszont minden fekete - eső esetén sáros - a levegőszennyezéstől, amelyet főleg az ipari üzemek, s jóval nagyobb mértékben a folyton dugókban pöfögő autók okoznak, de a töménytelen koromtól, portól egyszerű takarítással nem lehet megszabadulni.

Címlapról ajánljuk

Markus Söder: itt a vége, pénzügyileg és kulturálisan is túlterheli Németországot a migráció

Egyes tantermekben már alig beszélnek németül, az emberek nem érzik igazán otthon magukat azokban a városrészekben, ahol élnek – figyelmeztetett a bajor CSU elnöke abban az interjúban, amelyet pártja kongresszusa előtt adott. Markus Söder szerint a migráció túl nagy terhet jelent Németország számára.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.14. hétfő, 18:00
Palócz Éva
a Kopint-Tárki vezérigazgatója
Harapófogóba került a felemelkedő nagyhatalom: ebből nehéz lesz kimászni

Harapófogóba került a felemelkedő nagyhatalom: ebből nehéz lesz kimászni

A közel-keleti konfliktusok esetében többnyire a hagyományos nagyhatalmak – az Egyesült Államok, Kína és Oroszország – nevei merülnek fel, mint potenciális rendteremtő, vagy az események alakulásában leginkább érdekelt globális tényezők. A felsorolásból viszont szinte minden alkalommal kimarad a térséggel a legközelebbi és hosszú történelmi kapcsolatot ápoló India. A felemelkedő nagyhatalom számára kihívást jelent a téma, mivel egyszerre szembesülnek bel- és külpolitikai dilemmákkal, kényes egyensúlyi helyzetet kell teremtenie a kormányzatnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×