eur:
408.18
usd:
387.72
bux:
77771.12
2024. november 17. vasárnap Gergő, Hortenzia
Nyitókép: Facebook/Szalay-Bobrovniczky Kristóf

Újabb harckocsikat kapott a Magyar Honvédség - képek

Újabb két Leopard 2A7HU harckocsi érkezett Magyarországra, ezzel a megrendelt darabszám több mint fele megérkezett az új „nagymacskákból” – mondta Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter, hozzátéve, hogy legutóbb szeptember 20-án érkezett egy a világ egyik legmodernebb harcjárművéből.

Az új eszközökkel 24-re bővül a Magyar Honvédség tatai páncélosdandár vitéz Tarczay Ervin 11. Harckocsizászlóalj eszközparkja. A Honvédelmi Minisztérium közleménye szerint az alegység átfegyverzése jól halad: a most beérkező eszközök, valamint a hazai kiképzések és a Németországban zajló gyári felkészítések is biztosítják az állomány átképzését a korábbi T-72-es harckocsikról az új technikára.

Forrás: Facebook/Szalay-Bobrovniczky Kristóf
Forrás: Facebook/Szalay-Bobrovniczky Kristóf

„A megújuló páncélos fegyvernem 2028-ra válik teljessé, akkorra 44 darab Leopard 2A7HU, 5 darab Wisent 2HU műszaki vontató és 3 darab Leguan 2HU hídvető harcjármű érkezik Magyarországra” – közölte Szalay-Bobrovniczky Kristóf. Hangsúlyozta: az új harckocsik darabszáma is bizonyítja, hogy Magyarország kormánya 2016-ban helyesen döntött, amikor elindította a haderő fejlesztését. A Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program folyatására kellő garanciát jelent Magyarország költségvetése, amely az 2024-ben is garantálja - a NATO elvárásoknak megfelelően - a védelmi kiadások GDP arányos 2 százalékos szintjét.

Forrás: Facebook/Szalay-Bobrovniczky Kristóf
Forrás: Facebook/Szalay-Bobrovniczky Kristóf
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×